Зрадники: Андрій Портнов втік з України через пункт пропуску на Закарпатті

Проросійський політик Андрій Портнов, який був першим заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича, понад місяць тому виїхав з України через Закарпаття. Про це повідомили журналісти програми «Схеми».

За даними джерел, Портнов виїхав у сусідню Угорщину через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Чоп (Тиса)». Журналісти звернулися з інформаційним запитом у Держприкордонслужбу України з проханням пояснити, на яких підставах 48-річний Андрій Портнов покинув територію України під час дії обмежень для виїзду чоловікам призовного віку.

Адміністрація Держприкордонслужби у відповіді на запит «Схем» повідомила, що не надасть відповіді, оскільки «зміст запиту стосується надання персональних даних, що регламентується Законом України «Про захист персональних даних».

Читайте також: Військовозобов’язаний ексглава Конституційного Суду таємно “просочився” через кордон і жирує у Відні

Також журналісти «Схем» звернулись із запитом до СБУ з проханням повідомити, чи досліджують у службі діяльність Андрія Портнова, зокрема його зв’язки з російською федерацією. Редакція оприлюднить відповідь, щойно вона надійде.

Андрій Портнов з 2010 року до лютого 2014 року працював заступником голови тодішнього президента України Віктора Януковича. Після того, як в Україні пройшла Революція гідності, Портнов втік з України, але повернувся у травні 2019 року.

Під час перебування на посаді, Портнов в адміністрації Януковича курував правові питання й опікувався судовою гілкою влади. Після повернення в Україну, він подавав судові позови проти п’ятого президента України Петра Порошенка, домагався в суді перегляду підручників з історії щодо Революції гідності і заборони Київською міською державною адміністрацією вшановувати пам’ять низки українських діячів.

Про Портнова регулярно писали українські журналісти у своїх розслідуваннях. У відповідь Портнов погрожував їм та публікував їхні персональні дані. Журналісти домагалися покарання для Портнова за публікацію персональних даних, але суди завершувалися не на їхню користь. Згідно з повідомленнями ЗМІ, у 2014 році Портнов брав участь в написанні так званих диктаторських законів 16 січня.

Читайте також: Навіть колишньому генпрокурору України кордон не по зубах. Військовозобов’язаний Руслан Рябошапка захотів виїхати з країни (+відео)

У березні 2022 року журналісти «Схем» встановили, що родина Портнова володіє нерухомістю в Москві спільно з друзями керівника російського МЗС Сергія Лаврова, а також показали таємну фортецю Портнова під Києвом. На запити журналістів «Схем» Портнов не відповідає з 22 лютого 2022 року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”