Поліція виявила в Україні понад 900 колаборантів

Правоохоронці порушили наразі понад 900 кримінальних проваджень за новою статтею про колабораційну діяльність під час війни.

Про це повідомляє  Міністерство внутрішніх справ.

“Наразі щоденно вноситься в реєстр близько 10 нових кримінальних проваджень, загалом же їх понад 900. Серед найпоширеніших проявів такої діяльності – допомога армії РФ, поширення російської пропаганди, добровільна участь в окупаційних органах влади”.

Всього притягнуто до відповідальності 163 особи. Однак більшість підозрюваних перебувають на тимчасово окупованих територіях, тому засудження відбувається заочно.

Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада ухвалила низку воєнних законів, в тому числі проголосувала за законопроєкти №5143 та №5144 про боротьбу з колабораціонізмом. Зокрема, запроваджена кримінальна відповідальність за співпрацю з росією, окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

14 квітня Верховна Рада України ухвалила із змінами законопроект №7186, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за колабораціоністську діяльність.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”