Знищення катера “Івановєц” – досить серйозна шкода для ворожого чорноморського флоту (+відео)

Ворог втратив ще одне судно в Чорному морі. Україна потопила ракетний катер “Івановєц”, який був одним із катерів, з яких складається бойове ядро ЧФ рф. На його борту могли перебувати чотири десятки членів екіпажу. 

У ніч проти 1 лютого бійці спецпідрозділу Group 13 Головного управління розвідки Міноборони України знищили ракетний катер “Івановєц” Чорноморського флоту рф. За допомогою морських дронів було завдано кілька ударів по кораблю, що призвело до його повного знищення, – повідомляють у Військово морських силах ЗСУ та в Головному управлінні розвідки МО України.

“Івановєц” перебував на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму. Унаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, несумісних із подальшим рухом. У ГУР заявили, що корабель дав крен на корму і затонув.

Вартість “Івановца” становила орієнтовно 60-70 млн. доларів. Пошуково-рятувальна операція окупантів, за попередньою інформацією, не увінчалася успіхом.

У ВМС ЗСУ заявили, що втрата рф “Івановца” — істотна для ЧФ рф, оскільки у нього є лише три катери проєкту 1241.1, а судно входило до так званого “бойового ядра” російського флоту в Чорному морі. Штатна кількість особового складу — 40 моряків.

“Ця бойова одиниця є досить серйозною одиницею. Це якраз один із тих катерів, з яких складається бойове ядро ЧФ рф. Це — ракетний катер, який має знищувати надводні цілі. Так, він фактично не міг виконувати зараз завдання, як і решта кораблів зі знищення наших одиниць, тому що наші берегові артилеристи його не підпускають до берега, але це досить потужна серйозна бойова одиниця. Тому, так, це досить серйозна шкода, яку отримав ЧФ так званої рф”, — пояснив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

У ВМС ЗСУ розповіли, що це не перша втрата окупантів у 41-й бригаді. Уже було пошкоджено малий ракетний корабель проєкту 1239 “Самум” завдяки спільним зусиллям СБУ та ВМС ЗСУ.

“Ця операція — чергове нагадування російським загарбникам, що безкарно перебувати на території раніше окупованих об’єктів у Криму шкідливо для їхнього здоров’я”, — додали у ВМС.

Катер було побудовано 1989 року за проєктом 1241 “Молния” на верфі “Середньо-Невський суднобудівний завод”. На озброєнні ВМФ рф є близько 18 таких катерів.

Основним завданням катера була боротьба з ворожими надводними цілями. Для цього він мав 76-мм артилерійську установку АК-176 і чотири пускові установки для протикорабельних крилатих ракет П-270 “Москіт”.

Також на борту може бути ПЗРК “Игла” або ЗРК “Стріла-3” для боротьби з повітряними загрозами і дві шестиствольні 30-мм гармати АК-630М.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *