Хто “ламав” Віктора Орбана?

Ключовими політичними постатями, завдяки яким вдалося здолати опір угорського прем’єра Віктора Орбана і розблокувати пакет допомоги Україні на 50 млрд. євро, були прем’єрка Італії Джорджія Мелоні та президент Франції Емманюель Макрон.

Про це стало відомо Politico з джерел, знайомих із ходом переговорів.

За інформацією співрозмовника видання в оточенні Мелоні, вона ще кілька місяців тому – тобто до саміту ЄС у грудні, де Орбан заблокував допомогу, – почала налагоджувати контакти з оточенням угорського прем’єра, а в середу, напередодні зустрічі 1 лютого, делегації допізна працювали для пошуку компромісу.

Цього тижня прем’єрка Італії також говорила з прем’єром Угорщини телефоном, провела годинну зустріч у Брюсселі перед самітом і знову – вранці 1 лютого перед початком засідання Європейської ради.

«Вона кілька разів намагалася бути мостом, і складається враження, що цього разу це спрацювало», – сказав Politico один із дипломатів ЄС.

Свою роль у переконуванні Орбана зіграв і Макрон, який активно спілкувався з ним в останні тижні, а під час особистої зустрічі у січні попросив угорського прем’єра поділитися своїм баченням того, як краще інтегрувати східні країни ЄС.

«Він ніколи не хотів протистояти Орбану, а навпаки, хотів залучити його на свій бік. Це підхід, який сьогодні приносить свої плоди», – сказав Politico співрозмовник із оточення французького президента.

Ці дії дозволили голові Євроради Шарлю Мішелю дуже швидко оголосити про домовленість лідерів ЄС щодо 50 мільярдів євро для України – без фактичного детального обговорення всі присутні погодились із планом, який передбачав незначні поступки Угорщині.

Нагадаємо, 1 лютого саміт ЄС розглянув виділення Україні пакета довгострокової фінансової підтримки на суму 50 млрд. євро, розрахованих на чотири роки. Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що усі країни погодилися підтримати виділення Україні допомоги. Угорський прем’єр Віктор Орбан раніше виставив умову, щоб щороку програма підтримки переглядалася із можливістю її заблокувати, однак інші країни ЄС назвали цю вимогу неприйнятною.

Також лідери Євросоюзу на саміті 1 лютого, схваливши виділення Україні 50 мільярдів євро, припустили, що одним із способів фінансування цієї допомоги можуть стати прибутки від російських державних активів. Але для цього потрібно ухвалити певні закони.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *