Захистіть повітряний простір України! Звернення громадськості, депутатів до президента США

Президенту Сполучених Штатів Америки пaну Джозефу Байдену, його високоповажності Президентові Сенату пані Камалі Гаріс, тимчасово виконувачу обов‘язки президента Сенату Сполучених Штатів Пану Патріку Ліхі, спікерові Палати Представників пані Ненсі Пелосі, високоповажним сенаторам Сполучених Штатів Америки, високоповажним депутатам Палати Представників Сполучених Штатів Америки.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ

Високоповажні Пані та Панове!
Ми, народні депутати Верховної Ради України, представники наукових інституцій, підприємці, громадськість України звертаємося до Політичного Керівництва Сполучених Штатів Америки як країни-лідера свободи і демократії в особливо тривожний і загрозливий час випробувань для України, Європи й усього світу.
Агресія Російської Федерації проти України є очевид- ним викликом міжнародному праву, засадам існування cві тової cпівдружности держав, принципам Організації Об’єднаних Націй, є прямою загрозою міжнародно визнаним правам людини, передовсім праву на життя. Російські ракети і літаки-бомбардувальники перетворили в руїни цілі міста – Гостомель, Бучу, Ірпінь, бомбардувань зазнали житлові квартали Харкова, Чернігова, Сум, Житомира, Маріуполя, інших міст, містечок і сіл. Російські бомби і ракети влучають в дитячі лікарні, школи, дитячі садочки, пологові будинки, внаслідок чого вже загинули десятки дітей. Авіаударом знищено дитячу лікарню та пологовий будинок у Маріуполі.

Агресор цинічно блокує гуманітарні коридори, про які було досягнуто домовленостей. Понад півтора мільйона біженців humanitarian corridors.

Звертаючись до Високих державних інституцій і Народу Сполучених Штатів Америки, висловлюємо глибоку вдячність за вже виявлену солідарність з народом України, надану всебічну політичну, санкційні акції, неоціненну фінансову й матеріяльну допомогу тa за допомогу озброєнням. Вони стали суттєвим важелем опору українського народу агресії з боку путінської Росії.

Росія відверто проголосила своєю метою ліквідацію незалежної України як демократичної держави. Підготування агресії тривали кілька десятків років і відбувалося за прямим попустом політиків західних держав, під впливом егоїстичних інтересів бізнесових груп, що маскувалися мотивами “не дратувати Росію”, “перезавантажити” відносини з нею. Це стало копією Мюнхена-38, коли бажання “умиротворення” стало спонукою для агресії гітлерівcького режиму проти Європи і світу. За всіма ознаками нинішня путінська Росія є аналогом гітлерівської Німеччини і так само несе загрозу не лише Україні, але й усій Європі, всьому світові та всьому цивілізованому світовому порядку, який став колективним набутком міжнародної спільноти.

Ракетно-бомбові удари по Україні, по її містах, житлових кварталах, лікарнях, школах і дитячих садках – це удари по самих основах миру, добросусідства і демократії, це удари агресора по світовій цивілізації.
Просимо Вас, Високоповажні Панове, невідкладно вирішити вже обговорене питання про невідкладну передачу Збройним силам України літаків, посилити захист її повітряного простору сучасними воєнно- технічними засобами і посилити санкції проти Росії і Білорусії як країн агресорів.

Ці далекосяжні ухвали стануть вирішальними для порятунку сотень і тисяч життів в Україні та для збереження основ цивілізованого світу. Нині путінський режим погрожує застосуванням хімічної зброї. Ця стратегія була застосована ним у Сирії й була розрахована на залякування Заходу. Страх був нав’язаний навіть могутньому НАТО. Позиція страху і відступу перед знахабнілим агресором, який уже здійснив агресію проти Грузії 2008 р., загарбання Криму і частини Донбасу в 2014 році є тупиковою і відповідає розрахункам Путіна нав’язати світові своє панування. “Стримування” і “вмовляння” агресора розцінюється Путіним як слабкість Заходу, як можливість виторгувати для себе Україну. В цьому ж ключі треба сприймати розроблений під тиском Росії т. зв. план Беннета. Подібні вагання є нішею слабкости й створює в правителів Росії ілюзію безкарности. Як відомо, наслідком “умиротворення” в Мюнхені-38 стали окупації Чехословаччи, Польщі у вересні 1939, а далі – капітуляція Франції та катастрофа Дюнкерка. Нині ланцюг подій повторюється за логікою подібної гібридної війни на сході Європи.

Російські плани “демілітаризації“ України шляхом її окупації й повалення демократичного ладу обертаються розривами ракет і бомб в українських містах і селах, загибеллю сотень її мирних мешканців. Україна бореться, її мужні воїни і цивільне населення одностайні в протистоянні агресорові. Але ракетно-бомбовий потенціял путінської Росії залишається значним. Його удари б’ють не тільки по Україні, але й у підвалини світового ладу, наріжними каменями якого є міжнародне право, гуманістичні цінності і демократія. Втілення ж “плану Беннета” означатиме не що инше як відкладення нової агресії імперіялістичної Росії на певний час, її перепрограмування з урахуванням допущених прорахунків і новий виток конфлікту на значно вищому рівні. Ціна нинішньої слабкости може бути надзвичайно високою.

Російська агресія проти світового порядку, яка реалізується нині в Україні, має бути зупинена. Путін не визнає договорів, переговорів, дипломатії. Це він демонстрував вочевидь і неодноразово. Агресора можна зупинити тільки переконливою силою. Вагання тут неприпустимі. Для цього насампред має бути захищений повітряний простір України, її мирні мешканці та інфраструктура. Це прискорить перемогу цивілізованого світу над монстром рашизму-путінізму.

З повагою,
Арсен Зінченко, народний депутат України Верховної
Ради І скликання, професор

Олесь Шевченко, народний депутат України Верховної Ради І скликання

Богдан Горинь, народний депутат України, Верховної Ради І та ІІ скликань

Олександр Гудима, народний депутат України, Верховної Ради І скликання

Андрій Бондарчук, народний депутат України, Верховної Ради І скликання

Олександер Костюк, народний депутат України, Верховної Ради І скликання

Степан Волковецький, народний депутат України,
Верховної Ради І, ІІ скликань Микола Шершун, народний депутат України, Верховної
Ради І та ІV скликань

Василь Білий, народний депутат України, Верховної Ради І скликання

Зиновій Дума, народний депутат України, Верховної Ради І скликання

Михайло Хміль, народний депутат України, Верховної
Ради VIІ-VIII скликань, доктор філософії

В’ячеслав Білоус, народний депутат України ІІ скликання,
полковник

Євген Лупаков, народний депутат України, Верховної Ради ІІ скликання, капітан першого рангу

Григорій Омельченко, Герой України, народний депутат України Верховної Ради II – VI скликань, член ПАРЄ (2006-2010), генерал-лейтенант Служби безпеки України

Володимир Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол
України, Міністр закордонних справ України (2007-2009)

Сергій Комісаренко, Надзвичайний і Повноважний Посол
України, віце-прем’єр міністр України, дійсний член Національної Академії Наук України, директор Інституту біохімії Національної Академії наук України

Сергій Борщевський, Надзвичайний і Повноважний
Посланник України, експерт Центру дослідження Росії

Олександр Скіпальський, народний депутат України Верховної
Ради ІІ скликання, генерал-лейтенант, начальник Головного управління роз- відки Міністерства оборони України 1992 -1997), двічі заступник голови
СБУ (1997-98, 2006-2007)

Микола Мельник, генерал-лейтенант
Петро Костюк, полковник, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України

Олег Романчук, шеф-редактор журналу «Універсум»,
доктор філософії

Oрест Івахів, професор, доктор технічних наук Віталій Горелик, підприємець, дипл. інж.,

Василь Марочко, доктор історичних наук, професор Володимир Сергійчук, доктор історичних наук, професор

Валентина Борисенко, доктор історичних наук професор Микола Селюк, правозахисник, полковник

Ярослав Барабаш, правозахисник, підполковник Богдан Якимович, доктор історичних наук, професор

Степан Дровозюк, доктор історичних наук, прoфесор

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”