За два роки повномасштабної війни окупанти скоїли 567 злочинів проти журналістів та медіа в Україні

За два роки з початку повномасштабного вторгнення окупанти скоїли 567 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ).

Так, в ІМІ перерахували основні російські злочини проти журналістів та медіа, скоєні на українській території:

вбивства та їх викрадення;

обстріли та поранення журналістів;

пошкодження редакцій медіа внаслідок обстрілів;

кіберзлочини;

відключення української мови та спроба запустити російську пропаганду;

блокування інтернет-доступу та мобільного зв’язку на окупованих територіях України.

До того ж українські медіа продовжували закриватися внаслідок фінансової та кадрової кризи, спричиненої повномасштабною російською агресією.

За два роки з початку повномасштабного вторгнення росія убила в Україні 70 медійників. З них 10 – під час виконання журналістської діяльності, 47 загинули як учасники бойових дій та 13 – внаслідок ворожих обстрілів чи тортур.

Усього за 10 років з початку російсько-української війни, у період з 2014 по 2024 рік, загинуло 77 українських та іноземних медійників, з них 13 – під час виконання журналістської діяльності.

За словами керівника відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерини Дячук, з 2014 року війна росії проти України супроводжується злочинами проти журналістів та знищенням незалежної журналістики на тимчасово окупованих українських територіях, а від повномасштабного вторгнення у 2022 році та на підконтрольній українській владі території.

“Вбивства, викрадення, погрози, арешти представників ЗМІ – лише невеликий список злочинів російських окупантів проти медіа”, – розповіла вона.

Як зазначається, за два роки з початку повномасштабного вторгнення ІМІ зафіксував 42 обстріли журналістів російською армією. Під обстріл потрапляли журналісти українських та зарубіжних медіа. Зокрема, у 2023 році це були знімальні групи французького телеканалу TMC, чеського Громадського мовника, німецького Bild, британського BBC, шведського телеканалу TV4, португальського телеканалу RTP, DW, українських медіа: телеканалу Дом, Радіо Свобода, Донбас.Реалії, “Заборони , “Ґрати”, Громадського і т.д.

Виходячи з даних ІМІ, щонайменше 30 журналістів отримали поранення під час виконання своєї професійної діяльності. Зокрема, в результаті російських обстрілів журналісти зазнавали контузій, переломів, поранень кінцівок та осколкових поранень. Із них 14 медійників було поранено під час другого року з початку повномасштабного вторгнення.

Експерти ІМІ також зафіксували на другому році повномасштабного вторгнення чотири випадки викрадення медійників. Серед них, зокрема, українських журналісток Вікторії Рощиною (зникла на окупованій території) та Ірини Левченко (росіяни викрали разом із чоловіком в окупованому Мелітополі), доля яких так і невідома. Також росіяни викрали адміністраторів телеграм-каналів запорізького регіонального видання “РІА-Мелітополь” та “Мелітополь – це Україна” і тримають у полоні за звинуваченням у тероризмі та шпигунстві.

Крім того, за два роки повномасштабного вторгнення експерти ІМІ зафіксували 69 випадків російських кібератак на сайтах українських онлайн-медіа, їхні сторінки у соцмережах.

Нагадаємо, у Німеччині зібрали понад 500 свідчень військових злочинів рф в Україні.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *