Всі – до годівниці: депутати знайшли мільйони гривень для підвищення собі зарплат

Нардепи 19 липня в єдиному пориві без поділу на владу і опозицію, і не вагаючись, конституційною більшістю у 308 голосів за поданням трьох керівників парламенту та представників УСІХ фракцій і груп проголосували без обговорення і одразу постанову Верховної Ради України, якою дозволили профінансувати виплату собі надбавки до зарплати десь в розмірі свого посадового окладу (а він зараз 24 810 грн) за рахунок коштів, передбачених змінами до бюджету від 9 липня 2022 року.

Тоді, нагадаю, ВР збільшила видаткову частину бюджету на поточний рік майже на 81 мільярд гривень для фінансування найгостріших потреб, зокрема, на соціальну підтримку населення – 73,8 мільярда гривень, в т.ч. надання допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання – 34 мільярди гривень; трансферти пенсійному фонду – 32 мільярди гривень, виплати деяких допомог і населенню – 5,8 мільярдів гривень; виплата пільг і житлових субсидій – 3,3 мільярда гривень; відновлення об’єктів критичної інфраструктури в містах, які найбільше постраждали від російської агресії — 1,7 мільярда гривень тощо.

На цю тему: Тишком-нишком: народні депутати підвищили собі оклади у тяжкий воєнний час

При чому забезпечення такого збільшення державних видатків є лише на 1,5 мільярди за рахунок грантової допомоги від Європейського Союзу на цю суму. Інші 79,4 мільярди планується покрити за рахунок запозичень з відповідним збільшенням граничних обсягів державного боргу та дефіциту державного бюджету.

І ось депутати не посоромилися і собі відкусити щось з цього. Що там, що багато українців втратили житло, роботу, не можуть звести кінці з кінцями в умовах інфляції, росту цін, коли чимало підприємств припинило роботу, а на тих, що працюють, ріжуть зарплату, вчасно її не завжди виплачуюють, скорочують персонал, науковцям закривають проєкти.

Але у нардепів своя сорочка виявилася ближчою до тіла, вони, мабуть, найбільш соціально незахищені.

На їх таку грошову прибавку до окладу піде щонайменше 135 мільйонів грн на рік, 11 мільйонів 250 тисяч щомісячно. До їх і так немаленької зарплати плюс доплати в розмірі окладу на виконання депутатських повноважень, різного роду виплат.

А інші почекають. Той же закон про зміни до пенсійного законодавства, що набув чинності 30 квітня 2022 рорку, яким передбачено, у т.ч., збільшення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності особам, які звільнені з військової служби, індексації пенсій низці категорій пенсіонерів тощо. Але він КМУ при мовчазній згоді депутатів поставлений на паузу (хоча в самому тексті закону, підписаному Президентом, мав запрацювати з 1.03.2022), і буде застосовуватися лише після завершення військового стану, з огляду, мабуть, на брак ресурсів. А для себе, рідних, знайшли.

Абсолютно нhttps://youtu.be/8PBLpwgKK2Iеприйнятна поведінка. Якщо затягати паски, то усім, і депутати мають бути у цьому прикладом.

Леонід Косаківський, Перший Київський міський голова.

Джерело: Фейсбук

А ТИМ ЧАСОМ У СЕЛІ ГОРЕНКА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”