Ворог нарощує угруповання військ на кордоні із Сумською областю

Ворог нарощує угруповання своїх окупаційних військ поблизу Сумської області. Про це 24 травня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі Media Center Ukraine – Ukrinform, повідомив т.в.о. заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Ігор Прохоренко.

“Що стосується сумського напрямку, там на сьогодні обстановка стабільна, контрольована. У прикордонних районах рф утримує відповідне угруповання військ, яке проводить сковуючі дії з метою недопущення перекидання наших підрозділів на інші загрозливі напрямки”, – розповів Прохоренко.

За його словами, ворог також проводить дії, спрямовані на нарощування свого угруповання.

Окрім того, на кордоні із Чернігівською і рештою прикордонної території Сумської області рашисти щодня завдають авіаційних, артилерійських ударів по позиціях сил оборони і цивільній інфраструктурі, додав Прохоренко.

Також окупанти застосовують для ударів по критичній інфраструктурі ракети і БПЛА типу Shahed, вказав він.

“На сьогодні дуже ефективно побудована там [на сумському напрямку] оборона, ураховані всі прорахунки, що були на харківському напрямку, достатньо сил і засобів для того, щоб стримати противника, якщо він розпочне свої наступальні дії”, – резюмував Прохоренко.

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, окупувавши частину Сумської області. На початку квітня північні регіони України, зокрема Сумську область, звільнили від російських окупантів, але окупанти регулярно обстрілюють регіон із російської території.

У лютому – квітні 2024 року рашисти значно посилили інтенсивність ударів по регіону. У ГУР МО України вважають, що окупанти можуть розпочати новий наступ у Сумській області.

23 травня у ДПСУ розповіли, що в Сумській області активізувалися ворожі ДРГ.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *