Вода з Каховського водосховища може принести до людей рашистські міни

Державна спеціальна служба транспорту Міністерства оборони України попередила, що через підрив Каховської ГЕС і витік води з водосховища, рашистські міни може принести потоками води до підтоплених населених пунктів.

Про це повідомляє Державна спеціальна служба транспорту та керівник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону новин.

Державна спеціальна служба транспорту вивчає ситуацію, що склалася в результаті техногенної катастрофи вчиненої росією внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, і рівень виконання завдань підрозділами із ліквідації її наслідків.

Ситуація може бути ускладнена тим, що ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесені потоками води.

“Попереджаємо місцеве населення, яке опинилось у зоні підтоплення, про підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів.

Зазначимо, що своїми діями росія вчинила військовий злочин, адже дамби – це об’єкти, які захищені законами воєнного часу та Женевською конвенцією”.

За словами Гуменюк, Лівий берег (Херсонщини – ред.) нижчий і він потерпає найбільше, саме на лівий берег розливається вода в основній своїй масі. І дійсно, мінно-вибухові загородження, які ворог наставив на лівому березі, підірвані водою і відбуваються самовільні підриви цих мін і вони потужно дрейфують всією товщею води Дніпра…

“Ми не можемо розрахувати, скільки мін було закладено ворогом… Їх може бути дуже багато”, – сказала вона.

Нагадаємо, що у ніч на 6 червня російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію, зруйнувавши машинну залу й саму станцію, її не відновити. Укргідроенерго очікує спрацювання водосховища впродовж наступних 4 днів. Зміління Каховського водосховища загрожує безпеці Запорізької атомної електростанції.

Вода з водосховища почала затоплювати міста й села, почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів. Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС почалися проблеми з подачею води в Кривому Розі, Марганці та Нікополі Дніпропетровської області.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що в російських загарбників не витримали нерви в очікуванні контрнаступу ЗСУ, тому вони підірвали Каховську ГЕС, сподіваючись його зупинити.

Збройні сили України заявили, що підрив росіянами Каховської ГЕС не завадить Силам оборони і далі звільняти окуповані території.

За тиждень до підриву Каховської ГЕС влада росії дозволила не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися внаслідок “воєнних дій” і терактів.

За попередньою інформацією, Каховську гідроелектростанцію підірвала 205-та мотострілецька бригада Збройних сил рф, відомі й деякі імена ймовірних причетних.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *