Денис Шмигаль: підрив Каховської ГЕС загрожує затопленням до 80 населених пунктів (+відео)

Через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС затоплення загрожує до 80 населеним пунктам.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що зараз проводиться евакуація жителів районів підтоплення, зокрема мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

Влада також оцінює наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена, пояснив Шмигаль.

«Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи. Зараз наше першочергове завдання — допомогти людям у районах затоплення. Тримаємо стрій. Вистоїмо. Переможемо», — зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, що окупанти вночі проти 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції — низка населених пунктів опинилися в небезпеці. Голова Нікопольської районної військової адміністрації (Дніпропетровська область) Євген Євтушенко зауважив, що вода у Каховському водосховищі стрімко падає, приблизно на 15 сантиметрів за годину.

В «Укргідроенерго» повідомили, що гідроелектростанція не підлягає відновленню — унаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйновано.

Поліція та рятувальники працюють над оповіщенням та евакуацією цивільного населення із потенційних зон затоплення. Ідеться про територію на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон — острів Корабел.

Президент Володимир Зеленський через підрив дамби ухвалив рішення про проведення екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *