“Він був першим у будь-якому бою”: під Харковом загинув активіст Роман Ратушний

Під час війни з росією загинув відомий київський активіст, голова ГО «Захистимо Протасів яр» та розвідник знаменитої 93 ОМБР «Холодний яр» Роман Ратушний.

Про це повідомила організація “Захистимо Протасів яр” .

З першого дня повномасштабного російського вторгнення Роман брав участь у боях під Києвом, а згодом уже у складі 93 ОМБР «Холодний яр» звільняв Тростянець.

В організації розповіли, що загинув Ратушний 9 червня у бою під Ізюмом.

«Ромчик був найкращим з нас, сміливцем, який завжди був першим у будь-якому бою і ніколи не виявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою, він був у розвіддозорі у складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання», — йдеться у повідомленні. у повідомленні.

Основною тезою, яку Роман просив пам’ятати і поширювати, була: «Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям».

Військовому 5 липня виповнилося б 25 років. Він був націоналістом все життя, а у 16 років став учасником Революції Гідності.

«Ми ставали як організація завдяки йому. Незважаючи на цю тяжку втрату, ми продовжимо справу Романа, ми продовжимо змінювати і розвивати наше суспільство, нашу країну, ми продовжимо боротися за Велику Соборну Україну. Ми обов’язково збудуємо парк у Протасовому яру. Парк, де на честь Роми висадимо дуб. Парк, який упевнений, матиме ім’я Романа Ратушного», — написали в організації.

В ГО додали, що про дату похорону повідомлять пізніше.

Роман Ратушний у 2013 році брав участь у акціях Євромайдану та постраждав від атаки «Беркуту» в ніч проти 30 листопада. У 2018 році він очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», а в 2019-му — однойменну громадську організацію. Ініціатива була націлена на збереження зеленої зони у Протасовому Яру у центрі Києва та недопущення забудови.

 

Світлана

Редактор “Українського репортера”