Сум і біль: на війні загинула художниця Маргарита Половінко

На фронті під час виконання бойового завдання загинула українська художниця і військовослужбовиця Маргарита Половінко. Це сталося 5 квітня, повідомили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.

«Розумна, працьовита, мотивована. Справжній воїн. Ти пройшла з нами лише частину шляху, але за цей час встигла стати незамінною, встигла стати своєю — завоювати довіру, повагу й любов. Ти не боялася відповідальності, завжди тримала слово і робила більше, ніж від тебе вимагали. Загинула під час виконання бойового завдання. Гідно. Зі зброєю в руках», — розповіли в батальйоні.

Прощання з Маргаритою Половінко відбудеться у пʼятницю о 11:00 на секторі почесних поховань Центрального цвинтаря Кривого Рогу.

Суспільне Культура повідомляє, що Маргарита Половінко народилася 24 березня 1994 року у Кривому Розі.

Навчалася спочатку в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі на факультеті образотворчого мистецтва, а пізніше закінчила Національну академію образотворчого мистецтва й архітектури (НАОМА) за спеціальністю «станковий живопис».

У 2024 році Маргарита займалася волонтерською діяльністю та евакуацією поранених захисників на евакуаційному транспорті, була на першій ланці ланцюга евакуації. Пізніше приєдналася до Другого механізованого батальйону Третьої окремої штурмової бригади.

В інтерв’ю Суспільному художниця розповіла, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли з’явилися перші новини про загибель дітей в Ірпені.

«Я намалювала дівчинку, яка, наче янгол, летить над будинками. Дівчинка летить над цим уродством світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, ніби вони — монстри, які прийшли й борються з людьми», — казала Маргарита Половінко.

Нагадаємо, внаслідок поранення у зоні бойових дій 4 квітня загинув івано-франківський митець, поет, військовий Геннадій Гаврилів, відомий як Ґеник. Він був співзасновником мистецьких ініціатив, писав поезію, займався живописом. Після початку повномасштабної війни мобілізувався до лав ЗСУ, був кухарем на передовій.

Фото: pnk.group/інстаграм

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × один =