Війна в Україні: авіазаводи в Америці готові збільшити виробництво винищувачів F-16

Найбільший оборонний підрядник США заявив, що готовий збільшити виробництво винищувачів F-16, оскільки деякі з найближчих союзників України розглядають можливість направлення своїх літаків до Києва.

Американська аерокосмічна компанія Lockheed Martin заявила, що збудує більше F-16, аби «замінити» будь-які європейські країни, які захочуть постачати свої власні літаки Україні.

Про це пише Daily mail

Як відомо, українська влада наполягає на відправленні в Україну західних винищувачів четвертого покоління, таких як американський F-16.

Френк Сент-Джон, головний операційний директор Lockheed Martin, сказав журналістам, що компанія  планує нарощувати виробництво в Грінвіллі [Південна Кароліна].

До речі, міністр закордонних справ Нідерландів минулого тижня заявив, що розглядає можливість постачання Україні винищувачів F-16. Нідерланди мають близько 40 американських F-16, водночас ще сім інших європейських країн НАТО використовують ці літаки, включаючи Польщу та Норвегію. Але адміністрація Байдена має схвалити постачання авіації.

З Вікіпедії.
F-16 (англ. General Dynamics F-16 Fighting Falcon — «бойовий сокіл») — одномоторний багатофункціональний легкий винищувач, розроблений компанією «General Dynamics» для Повітряних сил (ПС) США. Розроблений як денний винищувач для отримання переваги у повітрі, він перетворився на всепогодний баготоцільовий літак. З моменту початку виробництва у 1976 році понад 4600 літаків було побудовано. Незважаючи на те, що ПС США більше не закуповують цей літак, покращені версії виробляються для експортних клієнтів. У 1993 році «General Dynamics» продала свій авіабудівний бізнес компанії «Lockheed Corporation» (нині — «Lockheed Martin»). Завдяки своїй універсальності і відносно невисокій вартості F-16 користується успіхом на міжнародному ринку озброєнь, перебуваючи на озброєнні 24-х країн. F-16 є наймасовішим винищувачем четвертого покоління: станом на 2009 рік побудовано понад 4400 машин, а у 2016 році експлуатували понад 2 500.

Основні собливості «Бойового сокола» це безкаркасний купол для гарної видимості, бічний джойстик для полегшення керування під час маневрування, катапультне крісло, яке може відхилятися на 30 градусів від вертикалі, щоб зменшити вплив перевантажень на пілота, а також систему керування fly-by-wire яка допомогає стабілізувати керування польотом. Вперше ця система була встановлена саме на цьому літаку.

F-16 має внутрішню гармату М61 Вулкан, а також 11 місць для встновлення зброї та іншого обладнання. Офіційна назва F-16 «Бойовий сокіл», але його пілоти та екіпажі зазвичай використовують «Viper» (Гадюка) через уявну схожість із змією-гадюкою, а також із вигаданим винищувачем Colonial Viper із телевізійної програми Battlestar Glactica, яка транслювалася під час прийняття F-16 на озброєння.

На цю тему:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”