В Україні знімуть фільм про посттравматичний синдром серед військових

Сотні бійців повертаються після пережитих жахіть зі зламаною психікою, нічними кошмарами і не здатністю продовжувати звичайне життя. Автори фільму вирішили підняти питання посттравматичного стресового розладу у художньому фільмі «Замок».

ПТСР – це посттравматичний стресовий розлад, від якого страждають усі, хто пройшов війну. За словами творців фільму, стрічка покликана зазирнути в самісіньке серце цієї проблеми й пережити її разом з глядачем.

Історія фільму розгортається у сучасному приміському таунхаузі. Головний герой Петро повертається додому і виявляється, що у хвіртці на дворі зламаний замок. Здавалося б – не така велика проблема – треба всього-на-всього замінити його. Але ніхто не хоче цим займатись, тож зламаний замок стає ахіллесовою п’ятою у стосунках з сусідами.

Петро повертається додому інвалідом на візку. Він знайомиться в інтернеті з 19-річною Надією. У самому розпалі їх інтернет-роману, Петро запрошує Надію до себе жити. Але зізнатися коханій в тому, що він інвалід, Петро так і не наважується.

Переживши перший шок від такої новини, Надія вирішує все ж таки дати шанс їх стосункам і залишається з Петром. Молода смілива дівчина нічого не чула про ПТСР (пост травматичний стресовий розлад) і навіть не уявляє, що може чекати на неї. «Замок» – це психологічна драма сповнена коханням, самопожертвою і нестерпним бажанням жити.

Головну роль виконує Назар Борушок. “У мене брат воював, також багато знайомих, які зараз на фронті.

Щоб краще зрозуміти психологію, настрої бійців, які захищали Україну, актор збирається певний час прожити у військовому шпиталі серед ветеранів із таким діагнозом.

Молодий актор вже зіграв чимало ролей у кінострічках та виставах. Особливо запам’яталася глядачам його роль у у виставі та фільмі за твором Дмитра Корчинського “Посттравматична рапсодія”.

Автори стрічки обіцяють, що фільм “Замок” обов’язково буде з позитивним фіналом.

Перший етап зйомок профінансувала держава. Тизер, який наразі знімають, можна буде побачити в середині жовтня. Після цього почнуть працювати над повним фільмом. На екрани картина має вийти приблизно через два роки.

Режисер-постановник проекту – Анна Акулевич, сценарист Анна Гаршина, оператор-постановник – Андрій Котляр. Проект фільму отримав підтримку від Українського культурного фонду на розробку сценарію та зйомки тизеру для пошуку партнерів.

Фото із сторінки Назара Борушка у Фейсбуку

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *