В ООН підтвердили загибель 5237 цивільних людей в Україні за п’ять місяців війни

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 5237 випадків загибелі і 7035 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату росією. Це дані від 24 лютого до півночі 24 липня, повідомили в УВКПЛ ООН.

Серед загиблих – щонайменше 348 дітей, серед поранених – 560.

За липень в організації зафіксували 1165 випадків загибелі або поранення цивільних: 285 загиблих і 880 поранених.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – повідомили в УВКПЛ ООН.

Там наголосили, що реальні цифри є «значно вищими», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

Це стосується, зокрема, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

Редакція

Редакція “Українського репортера”