Україна в червні виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь 2022 рік
Україна виробила в червні 2023 року більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік.
Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Bloomberg зазначає, що Україна майже припинила виробництво артилерійських і мінометних боєприпасів після розпаду Радянського Союзу, а після повномасштабного вторгнення росії запаси швидко вичерпалися. Унаслідок цього країна стала залежною від постачань союзників.
А втім, Україна тепер намагається швидко наростити внутрішній випуск боєприпасів. Так, у червні країна виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік.
Камишін пояснив, що артилерія та міномети є основними у битві, яку він називає «Другою світовою війною з безпілотниками».
Також швидше почали сходити з конвеєрів і українські протитанкові комплекси «Стугна-П», додає видання. Нарощування виробництва танків і бронетехніки є наступним пріоритетом, але, за словами Камишина, це займе 3-6 місяців.
Очільник міністерства з питань стратегічних галузей промисловості наголосив, що прагне знову зробити Україну великим експортером зброї.
«Ми маємо бути амбітними, тому що в нас немає вибору. Моя мета — зробити Україну арсеналом вільного світу», — заявив Камишін.
Bloomberg нагадує, що у 2012 році Україна стала четвертим у світі експортером зброї. Оборонні заводи України становили значну частину величезного збройового комплексу СРСР, підкреслює видання.
Тільки на танковому заводі імені Малишева в Харкові на піку холодної війни працювали 60 тисяч робітників.
У Миколаєві працювала найбільша військово-морська корабельня СРСР. Саме там виготовили ракетний крейсер «Москва», згодом — флагман Чорноморського флоту рф, який потопили у квітні 2022-го Збройні сили України.
А «Мотор Січ» виготовляла двигуни для багатьох радянських, а згодом російських військових вертольотів.
У лютому Bloomberg писав, що війна росії проти України спричинила виснаження запасів союзників по НАТО і виявила прогалини у виробництві.
Відтепер країни НАТО прагнуть збільшити виробничі потужності та погодилися змінити інструкції щодо накопичення боєприпасів, аби краще планувати потенційний майбутній конфлікт.
Станом на лютий 2022 року росія за один день війни вистрілювала таку ж кількість боєприпасів, яку Європа може виробити за місяць.
І хоча запаси рф також виснажуються, її промисловість здатна щорічно виробляти 1,7 мільйона 152-мм артилерійських снарядів для війни, казав постійний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салма.
У березні повідомлялося, що український державний концерн «Укроборонпром» разом із країною-членом НАТО почав виробляти 125-мм снаряди для танкової гармати. Того ж місяця перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва надійшли ЗСУ.