Україна хоче швидко конфіскувати майно та гроші ворогів України (+відео)

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня 2022 року.

Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

«Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників», – зазначив Глава держави.

Так, визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Крім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Зауважимо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон, однак Президент Володимир Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі. Після ухвалення закону з поправками Глава держави підписав документ.

Від редакції “Українського репортера” зазначимо: сподіваємося, що нарешті держава зможе швидко конфіскувати майно, гроші, різні активи ворогів України, в тому числі ексміністра внутрішніх справ Захарченка, колишнього генпрокурора Пшонки, братів Клюєвих, Миколи Азарова та інших україноненависників. Нам дивно, що до нинішнього дня не конфісковано речі зі схованки колишнього прем’єра Миколи Азарова. Нагадаємо: у 2016 році у Києві поліція  натрапила на схованку Азарова – речі колишнього прем’єра-втікача хтось тримав у квартирі в Дарницькому районі. Попередня оцінка цього краму – п’ять мільйонів доларів США.

Читайте матеріал: Коли Азаров наїсться? Чому досі не конфісковано в дохід держави майно україноненависника? (+відео)

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова. Серед скарбів – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші. Усе це було запаковано у господарчі валізи. “Скарб” може стати речовим доказом у кримінальних провадженнях, де фігурує Азаров, стверджувала поліція.

Сьогодня держава зобов’язана поставити крапку у довготривалій історії із золотом-сріблом цього покидька Азарова.

Редакція

Редакція “Українського репортера”