У МЗМ України відреагували на відмову Угорщини тренувати українських військових

Відмова Угорщини тренувати на своїй території українських військових і заклики до миру не підкріплені жодними вчинками.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

“Якщо в Угорщині так хочуть рухатися до миру, то можна почати із заклику до росії припинити війну. Судячи із такої кількості зустрічей з російськими представниками, нагода для такого кроку мала би вже знайтися”, – написав Ніколенко у Фейсбуку.

Ця заява стала відповіддю на коментар державного секретаря з питань двостороннього співробітництва МЗС Угорщини Тамаша Менцера, який заявив, що Будапешт не буде тренувати українських військових на своїй території, оскільки “хоче рухатися не до війни, а до миру”. “Деякі європейські країни тренують українських військових. В Угорщині – ні. Ми сказали “ні”. Ми хочемо рухатися не до війни, а до миру”, – заявив Менцер.

Заява представника угорського МЗС пролунала на тлі повідомлень про те, що деякі держави, як-от Чехія, вже розпочали або планують розпочати підготовку на своїй території військових з України. Це відбувається в межах місії Європейського Союзу EUMAM, мандат якої спочатку триватиме два роки, а фінансовий орієнтир загальних витрат на цей період становитиме 106,7 мільйонів євро. Місія забезпечуватиме координацію з двосторонніми заходами держав-членів на підтримку України, а також з іншими міжнародними партнерами, і буде відкритою для участі третіх держав.

Також у Великій Британії розпочалися навчання для мобілізованих українських військових. Спершу Лондон оголосив про намір провести вишкіл для близько 10 тисяч військових, але потім почали з’являтися заяви про ймовірну більшу кількість військових для вишколу. Про долучення до тренувань українських військових раніше повідомляли також Канада, Швеція, Данія, Нова Зеландія, Хорватія та інші країни.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти плану Європейської комісії з надання Україні допомоги у розмірі 18 мільярдів євро на 2023 рік і запропонував альтернативу у вигляді двосторонніх угод.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”