У Києво-Печерській лаврі виявили десятки незаконних новобудов й знищення пам’ятки архітектури – ЗМІ

У період з 1 січня 2018 року по 30 вересня 2022-го в УПЦ МП пройшла перевірка, під час якої було виявлено низку порушень. Зокрема, виявлено десятки незаконних новобудов у Києво-Печерській лаврі та знищення пам’ятки архітектури.

Про це пише видання LB.ua із посиланням на власні джерела. Численні порушення Державна аудиторська служба зафіксувала під час ревізії Національного заповідника Києво-Печерська Лавра.

Усі споруди є комерційними та господарськими приміщеннями. Вони не мають прямого відношення до чернечого життя.

Крім того, керівництво чоловічого монастиря УПЦ МП, розташованого в Києво-Печерській Лаврі, знищило пам’ятку архітектури. Було знесено старовинну огорожу на вул. Ближньопечерський.

Незаконним чином були передані у користування Київській метрополії, Приватній академії та Академії УПЦ пам’ятки культурної спадщини.

Тим часом міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що представникам УПЦ МП загрожуватиме кримінальна відповідальність, якщо буде виявлено, що вони перемістили музейні експонати з Києво-Печерської лаври в інше місце. Зокрема, в цьому випадку йдеться про мощі святих, які зберігаються в монастирі.

Про це Ткаченко сказав у суботу, 11 березня, в ефірі телемарафону “Єдині новини”. За його словами, щодо наявності всіх експонатів (близько 800 штук), які передавали на використання монахам, буде проведена окрема ревізія.

“Я хотів би попередити…якщо рухоме майно, власне музейні експонати, в тому числі мощі, якимось чином кудись будуть переміщені. Остання ревізія була у 2018 році, і все це зафіксовано, всі об’єкти є в переліку. Будь-який крок, який зможуть здійснити представники УПЦ МП відносно рухомого майна, власне музейних експонатів, буде зафіксований, і вони будуть мати кримінальну відповідальність”, – наголосив міністр.

Він додав, що УПЦ МП в Лаврі порушувала правила щодо використання майна, і цих порушень, кажуть у міжвідомчій комісії, досить багато. Зокрема, йдеться про новобудови на території Нижньої Лаври без відповідних дозволів, та багато інших речей.

Щодо того, що УПЦ МП має після 29 березня залишити Лавру, Ткаченко сказав таке: “Після завершення ревізії комісії ніхто не говорить, що життя монахів у Лаврі припиниться, але це привід для того, щоб монахи могли визначитися з тим, яким чином вони можуть залишитися в Лаврі”.

За його словами, у монахів є варіанти, які дозволять їм залишитися, і вони про них знають.

Нагадаємо: Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” 10 березня повідомив про розірвання договору оренди з чоловічим монастирем Української православної церкви Московського патріархату.

Представників УПЦ МП буде позбавлено права використовувати культові споруди цієї української святині через порушення орендарями умов договору про використання державного майна.

На цю тему: СБУ проти “руського міра”: контррозвідувальні заходи у Києво-Печерській Лаврі

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”