У Києві створили мурал, присвячений оборонцям країни

У День захисників та захисників, 1 жовтня на столичній вулиці Ревуцького, 19/1, що у Дарниці, відбулася подія, до якої було прикуто увагу мешканців району. На стіні багатоповерхівки з’явився величний мурал, присвячений усім оборонцям країни, в тому числі й полеглому воїну-азовцю Сергію Машовцю, який мешкав у цьому будинку.

Ця робота – як дивовижна настінна картина, що розповідає про ключові етапи у ще свіжій історії нашої країни.

З меморіальної таблички усміхається усім нам життєрадісний Сергій Машовець.

Він – у цивільному одязі, ще довоєнна світлина. Але, мабуть, жодне фото не може передати усіх головних рис характеру Героя – його надзвичайної принциповості, твердості, рішучості, наполегливості. Про це з нагоди відкриття муралу якраз і говорили у виступах побратими Сергія Машовця, а також люди, які добре його знали, товаришували з ним, представники депутатського корпусу Київради, Київської міської військової адміністрації, керівництво Дарницької РДА.

Перед нами – яскравий приклад воїна, який не злякався, не виїхав з Києва після перших ворожих ракетних ударів по столиці. Вже 25 лютого Машовець (позивний «Ванчик») долучився до оборони Києва.

– Того дня я зустрів Сергія біля воріт нашого підрозділу, – згадує побратим Машовця «Русин». – В його очах не проглядалося жодного сумніву щодо правильності свого вчинку. Він запитав, чи є вже «Крук» (Микола Кравченко, наш командир), і де знаходиться зброя. У кожних його діях відчувався незламний дух воїна-добровольця, нацоіналіста. Сьогодні вшанувати подвиг Сергія прийшли і добровольці Третьої штурмової бригади, приклади безмежної любові до країни Машовця, Миколи Кравченка («Крука») у них перед очима.

Сергій Машовець загинув 14 березня 2022 року в районі села Горенка поблизу столиці, коли рашистські «Гради» били по наших позиціях. Разом з ним від ворожого вогню поліг і Микола Кравченко.

Під час відкриття муралу знову і знову згадували, яким він був, наш оборонець Сергій Машовець.

Добре знав Сергія тимчасов виконувач обов’язки голови Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник.

– Він був максимально справедливим, – розповів в коментарі журналістам Микола Володимирович. – Був на боці тих людей, з ким правда. Відзначався соціальною активністю, у разі потреби до нього зверталися за порадами з різних питань. Завжди проявляв лідерські якості. Принциповість, щирість, відкритість – визначальні риси в його характері (мені імпонують ці принципи, і я стараюся також сповідувати це). Згадую такий приклад: ось у цьому мікрорайоні, поруч з будинком, де мешкав Сергій, свого часу хотіли збудувати АЗС. Разом з побратимами, місцевими мешканцями він вийшов з протестом проти цього будівництва, адже АЗС загрожувала безпеці людей. Усі вони й не дозволили «злобудовнику» реалізувати цей сумнівний проєкт.

А коли у Києві розпочали забудову екопарку «Осокорки», Машовець також показав себе як максимально активний громадянин, зупиняючи бульдозери заради створення парку живої природи, збереження зеленої зони.

Ось такий він, великий українець сьогодення, якого шанобливо згадуватимуть і наступні покоління.

У Героя залишилися дружина, дві донечки – Олександра і Кіра, а також батьки Сергія, його бабуся.

Ірина Машовець, дружина Героя, каже:

– Ми запропонували ідею концепції муралу – це ніби три хвилі подій, які показують життя і ставлення будь-якого патріота, націоналіста до своєї держави. Тут прочитується і Революція Гідності, у якій брав участь Сергій, і розбудова вільної України, прагнення кращого життя для усіх. І, звичайно, буремне – період вторгнення російських військ на українську землю. Патріоти, не роздумуючи, стали в оборону країни. На муралі, як бачите, є напис: «Творимо майбутнє!». Це напис Миколи Кравченка, ідеолога азовського руху. Саме так він підписував свої книжки, тому що кожен громадянин нашої держави творить майбутнє.

Фото з відкритих джерел.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *