У Києві депутати хочуть тимчасово заборонити публічне використання російськомовного культурного продукту

Депутати Київської міської ради планують встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Києва.

Такий проєкт рішення за ініціативи депутата Київської міської ради Вадима Васильчука вже зареєстровано в Київраді.

У новині акцентується на словах Вадима Васильчука: проєкт рішення розроблено у зв’язку з гострою потребою захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається знищити українську ідентичність, національну культуру, традиції, звичаї та історію.

«Необхідно заборонити публічне використання та демонстрацію російськомовного культурного продукту. Зокрема це російські книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, аудіопродукція, твори та документи на новітніх носіях інформації, вистави, концерти, культурно-освітні послуги. Крім цього в цей складний воєнний час на окремому фронті ми маємо захищати українські об`єкти матеріальної та духовної культурної спадщини, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Важливо унеможливити ескалацію напруги в суспільстві та посилити захист українського інформаційного простору від гібридних впливів ворога», – розповів депутат, чиї слова цитує сайт Київради.

Вадим Васильчук додав, що мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у столиці буде діяти до моменту повного припинення окупації території України.

На цю тему: Про виконання мовного закону і “п’яту колону” (+відео)

Малюнок Андрія Петренка.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”