У День незалежності України з російського полону повернулися ще 115 наших захисників

У День незалежності України з російського полону вдалося повернути 115 наших захисників.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Серед тих, кого сьогодні вдалося повернути додому, – бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби.

– Ми пам’ятаємо про кожного й кожну. Шукаємо та докладаємо максимум зусиль, щоб повернути всіх. Дякую кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд. Це наближає звільнення наших військових та цивільних із російського полону. Дякую нашій команді та партнерам, ОАЕ, за те, що наші люди повертаються додому, – наголосив президент.

За словами омбудмена Дмитра Лубінця, сьогоднішній обмін полоненими вже 55-й від початку повномасштабного вторгнення РФ, загалом вдалося повернутим додому 3 520 українців.

Багато з них мають проблеми зі здоров’ям внаслідок поранень і недотримання Росією норм міжнародного гуманітарного права. Тому на них чекають медогляд, лікування та реабілітація, а також відновлення документів та банківських карток.

– Щиро радий, що саме в День Незалежності наші громадяни повернулися на рідну землю. Це подвійне свято для них та їхніх рідних! Працюємо далі, щоби кожен українець і українка повернулися додому! – наголосив Лубінець.

У Координаційному штаб з питань поводження з військовополоненими уточнили, що усі повернуті під час обміну – це військовослужбовці-строковики (солдати, сержанти та матроси), зокрема й ті, які потрапили у неволю ще у перші місяці повномасштабної війни.

– Серед інших вдалося визволити 9 незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків та трьох прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили Азовсталь, – йдеться у повідомленні.

Серед звільнених також – шість нацгвардійців із гарнізону охорони ЧАЕС, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину.

У проєкті Хочу жить кажуть, що це був обмін строковиків, Росія забрала 115 своїх військовополонених.

– Так, це обмін строковиків. Увесь список військовополонених, запропонованих російською стороною на обмін, складався зі строковиків, які провели в полоні всього два тижні. Коли російській владі дійсно потрібно повернути когось із полону, виявляється, що зробити це можна практично миттєво, – наголошується в повідомленні.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *