У Бучі поховали 15 людей, чиї тіла не вдалося ідентифікувати

У Бучі Київської області розпочалося поховання невідомих останків місцевих жителів, виявлених після деокупації.

Про це Суспільному розповіла заступниця міського голови Михайлина Скорик-Шкарівська.

За її словами, 9 серпня, після проведених у міському морзі досліджень, поховали тіла 14 чоловіків та однієї жінки.

За даними міськради, тіла вісьмох чоловіків виявили в селі Мироцьке. За попередньою інформацією, окупанти їх катували, а потім розстріляли, на всіх сліди знущань та кульові поранення, зокрема в голову.

“Спалена в машині жінка на Яблунській вулиці, є скелет чоловіка, який загинув в машині. З однієї могили ексгумували тіла трьох людей, одного впізнали, він з Бучі. З іншої могили, де 7 ексгумовано, також впізнали одного чоловіка з Бучі. Ми підозрюємо, що це тіла наших людей, яких захопили в Бучі, але закатували в Мироцькому. Відповідно, ми мусимо їх поховати”, — говорить радниця бучанського міського голови.

Якщо родичі місяць не забирають тіло людини, місцева влада має поховати.

“В мирний час є звичайна процедура поховання тих, кого не забрали рідні. Це називається державне поховання. Кожна міська, селищна, сільська рада зобов‘язана поховати тіла, які були знайдені. Морг пише прокурору, він своєю чергою пише місцевій владі, ми ховаємо. Ми намагались максимально сприяти родичам, щоб вони змогли знайти рідних, але звернень зараз мало. Ми розуміємо, що ті, хто міг і хотів, закінчили цю процедуру”, — розповідає Михайлина Скорик-Шкарівська.

Якщо ж знайдуться рідні загиблих, на могилі буде номерна табличка, за процедурою ДНК можна встановити спорідненість, з дозволу слідства можна або замінити табличку або перепоховати, як захочуть рідні. Наразі списки з не ідентифікованими тілами ще опрацьовують з моргами.

Відспівує загиблих отець Андрій Головін, каже, хоч іменна загиблих не відомі, людей мають гідно поховати.

“Церква молиться за всіх: хороших, поганих, молодих, старих. Це наш обов‘язок провести людей, не просто закопати як тіла, а поховати як людей. Бог знає ім‘я кожного, можливо з часом знайдуться й родичі, вони будуть молитись і знати ім‘я”, — говорить протоієрей Православної церкви України отець Андрій Головін.

Нагадаємо, що 2 квітня Київську область звільнили від окупантів.

У населених пунктах регіону виявлено сотні вбитих мирних жителів. За даними станом на 17 липня, у Київській області виявили 1346 тіл цивільних. Більшість із них убили з вогнепальної зброї. Ще 300 людей вважають зниклими безвісти.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”