Трибунал для путіна: Центр з розслідування злочинів агресії РФ у Гаазі запрацює влітку (+відео)

Україна підписала із партнерами угоду про створення Міжнародного центру з переслідування злочинів російської агресії. Він має розпочати свою роботу у Гаазі влітку цього року.

Як повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін, угоду підписали генеральні прокурори країн-членів спільної слідчої групи (JIT) на полях конференції “United for Justice” у Львові.

“Сьогодні (4 березня — ред.) ми підписали додаткову угоду до Угоди про Спільну слідчу групу, яка передбачає створення в Гаазі на базі Євроюсту Спеціального міжнародного центру з розслідування злочину агресії — агресії російської федерації проти України. І саме сьогодні ми розпочали цю роботу, ми провели дискусію щодо того, як буде працювати цей центр, щодо того прокурори з яких країн будуть брати участь в роботі і будуть складовою цього міжнародного центру”, — розповів Костін.

Читайте також: В Гаазі вже готові розмістити трибунал для процесу над російським диктатором

За його словами, здебільшого участь у роботі братимуть прокурори країн-учасників Спільної слідчої групи, однак також розглядається й можливість залучення прокурорів з інших країн.

“Попередньо ми плануємо, що цей центр розпочне свою діяльність влітку цього року. Ми говоримо зараз про липень, але, можливо, це буде навіть раніше. Ми поставили перед собою дуже амбітні строки щодо формування детального плану роботи Міжнародного центру з розслідування злочину агресії і я маю надію, що спільними зусиллями цей центр запрацює, як ми і плануємо, влітку цього року”, — пояснив генпрокурор.

Це дозволить Міжнародній групі прокурорів і слідчих збирати злочини агресії саме на міжнародному рівні, пояснив Костін. У майбутньому до роботи можуть долучитися й експерти, зауважив він.

“Вже багато чого зроблено і в Офісі генерального прокурора, і ви знаєте, що ми також розслідуємо злочин агресії і в країнах, які розпочали свої власні розслідування щодо злочину агресії. Це — і країни ССГ, і деякі інші. Тобто наше завдання — все це зібрати і вже на міжнародному рівні почати будувати справу щодо злочину агресії, яка може стати саме тією справою, яку буде розглядати Спеціальний міжнародний трибунал”, — зазначив посадовець.

Читайте також: Рада Європи дала старт створенню спецтрибуналу для путіна і лукашенка

Генпрокурор зауважив, що 4 березня відбулося чергове координаційне засідання Спільної слідчої групи, яка була створена практично рік тому.

“Створена вона була прокуратурами України, Польщі та Литви. Після цього до цієї групи доєдналися інші наші партнери — Латвія, Естонія, Словаччина, Естонія. Партнерами Спільної слідчої групи також є Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду та Євроюст. Вчора ви також були свідками підписання першого Меморандуму про співпрацю між Спільною слідчою групою та Міністерством юстиції США”, — сказав Костін.

За його словам, головна мета Спільної слідчої групи — це розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією та росіянами на українській землі і проти українців.

Відео “Українського репортера” на цю тему. Як зробити так, щоб Міжнародний трибунал над путіним та його терористами був дієвим? Яким має бути склад обвинувачів від України? Чи не пора нам перейти до фіксування актів сьогоднішнього геноциду щодо українців? Про це розмірковує в бесіді з журналістами «Українського репортера президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України», екскерівник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”