“Щоб Україна стала 33 країною НАТО”. У Вільнюсі замайорять 33 тисячі українських прапорів під час саміту
У Вільнюсі волонтерські групи, місцеві активісти і представники української громади готуються до саміту НАТО, який відбудеться в литовській столиці 11-12 липня. Зокрема, вони планують підняти 33 тисячі українських прапорів.
Про це пише «Голос Америки».
«Вільнюс увесь в українських прапорах, а з нагоди саміту НАТО їх буде встановлено рівно 33 тисячі. Щоб Україна стала 33-ю країною Альянсу», — розповіла голова громади українців міста Вільнюс Наталія Шертвітєнє.
Вона додала, що у литовській столиці вже дуже відчувається наближення саміту НАТО й підготовка до візиту лідерів Альянсу.
«У нас дуже багато обмежень, місто перекрите в багатьох місцях, до центру можуть заїхати хіба що карети швидкої допомоги, усе ретельно перевіряється», — сказала Наталія Шертвітєнє.
«Послання Байдену, Шольцу, Сунаку, Макрону та іншим»
Також 7 липня біля аеропорту Вільнюса розмістили величезний український прапор, щоб «світові лідери, які летіли на саміт НАТО, могли побачити підтримку України Литвою через ілюмінатори». Про це пише на своїй Facebook-сторінці організація Blue/Yellow.
Українці звернулися до організації Peremoga за допомогою в пошуку 10-15 прапорів, які планували підняти у Литві.
«Однак волонтери трохи по-іншому зрозуміли запит і пошили український прапор розміром 10 на 15 метрів. Об’єднавши зусилля, ми знайшли для цього найбільш слушне місце — дах ТЦ “Нордіка”, який видно через ілюмінатор під час підйому або посадки літаків», — йдеться у повідомленні.
Український прапор на даху торговельного центру біля аеропорту Вільнюса
Blue/Yellow
Український прапор на даху торговельного центру біля аеропорту Вільнюса
Blue/Yellow
Нині 33 спортсмени біжать із Києва до Вільнюса з прапором, який передали українські захисники з Бахмута. Назва цього марафону — «Підіймаю прапор за Україну в НАТО». Він триває вже 13 днів.
Учасники забігу вже перетнули межу в 1000 кілометрів і незабаром будуть на литовській території. Вони біжать групами, які змінюють одна одну. Так спортсмени намагаються пробігати разом до 100 км за день.
Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня 2022 року підписали заявку на вступ України до НАТО у пришвидшеному порядку.
Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу. Четвертого квітня, після тривалих переговорів із Туреччиною, 31-ою країною-членом НАТО офіційно стала Фінляндія. Швеція, яка подавала заявку на вступ одночасно з Фінляндією, досі не набула членства через позицію Угорщини й Туреччини.
Голови парламентських комітетів із закордонних справ цих країн закликають надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ підтвердив, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».
Уже 23 країни підписали спільну з Україною заяву про підтримку вступу до НАТО. Крім Португалії, Україну вже підтримали Болгарія, Бельгія, Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Чорногорія та Швеція.