СБУ викрила підприємців, які виготовили браковані міни для ЗСУ на майже 270 мільйонів

Військові контррозвідники Служби безпеки України викрили схему, яка зірвала державне замовлення на майже 270 мільйонів гривень щодо виробництва великої партії артилерійських мін. Збройні сили мали отримати ці боєприпаси напередодні повномасштабного вторгнення рф.

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, до схеми причетні керівники трьох приватних компаній. Вони мали відвантажити міни до лютого 2022 року.

Однак, компанії поставили Міноборони лише частину замовлених боєприпасів, які до того ж виявилися бракованими через неякісний порох. Це виявили під час випробовування артилерійських мін.

Спецслужбовці зазначають, що цей технічний недолік унеможливлює застосування мін у бойових умовах і виводить із ладу артилерійське озброєння.

Цю партію боєприпасів повернули компаніям-виробникам для виправлення виявлених недоліків. Утім, підприємці досі не усунули несправності мін. Так, українські військові не отримали снаряди із цього держзамовлення.

Двом керівникам компаній повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Їм загрожує від 3 до 8 років ув’язнення.

Розслідування та пошук причетних до схеми тривають.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *