Росія постачала через Україну ракети для “санкційних” країн
Співробітники контррозвідки блокували міжнародний канал постачання Росією озброєнь у країни, стосовно яких діють санкції ООН.
На території України виявлено місця незаконного зберігання тридцяти шести ракет 5В27Д до ЗРК С-125 “Печора”, які належать ВАТ “Рособоронекспорт”, – повідомляє прес-служба СБУ у Фейсбуку.
Зазначається, що під час санкціонованих слідчих дій правоохоронці додатково вилучили на території одного з морських портів гранатомети РПГ-7, РПГ-18 і РПГ-22, протитанкові міни ТМ-62М, протипіхотні мін МОН-100 та тротилові шашки загальною вагою понад двісті кілограмів.
Крім цього арсеналу, виявлено гранати до РПГ-7, упаковки порохового заряду до ПГ-7ПМ, коробки із електродетонаторами та підривачі МВЧ-62, йдеться у повідомленні прес-служби.
У спецслужбі зазначають, що військовий вантаж Рособоронекспорту зберігався не відповідно до найменування та фактичних виробів, а лише за кількістю тари та орієнтовною вагою.
За наявною інформацією РФ використовувала українські порти, як транзитну “базу” для поставок озброєння у треті країни.
З початком російської агресії цей арсенал міг бути використаний спецслужбами Росії для створення так званих “закладок” зброї на півдні України для дестабілізації ситуації в регіоні диверсійними групами, контрольованими РФ, наголошують в СБУ.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності, йдеться у повідомлені.
Нагадаємо, що 25 лютого 2019 року проект “Наші гроші” оприлюднив розслідування розкрадань в “Укроборонпромі”, до яких, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковський із фігурантами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою.
У НАБУ заявили, що фірми, які фігурують у розслідуванні, є об’єктами розслідувань Бюро:
Розпочато масштабне розслідування. Вже є кілька затримань серед високопосадовців, проведено десятки обшуків.
Скандал вже став приводом для мітингів і акцій, як проти родини Гладковських, так і проти Порошенка. 9 березня вони переросли у сутички з поліцією.
Своєю чергою президент закликав до кінця року провести аудит “Укроборонпрому”, а Верховна Рада обіцяє зробити держзакупівлі в оборонній галузі максимально прозорими.
НАБУ і САП затримали чиновників підприємства “Спецтехноекспорт” держконцерну “Укроборонпром” за підозрою в розтраті $2,2 млн.
4 березня 2019 року САП повідомила 5 чинним та колишнім посадовцям “Спецтехноекспорту” про підозру у розкраданні 55 млн грн підприємства.
4 березня журналісти Bihud.INFO оприлюднили нову частину розслідування про продажу “Укроборонпрому” приладів вартістю $85 тис. за ціною в $580 тис.
11 березня журналісти оприлюднили частину розслідування, в якій йдеться, що в ГПУ і СБУ брали хабарі за закриття справ щодо розкрадання в “Укроборонпромі”, а також причетність НАБУ.
Про те, як грабували армію читайте також:
- Ось так заганяли Українську армію у безпросвіток
- На дерибані Української армії тисячі крадіїв та аферистів стали мільйонерами