Республіканці висунули Байдену умови щодо подальшої допомоги Україні

Група з восьми республіканців Палати представників США у своєму листі висунули умови президенту Джо Байдену для надання подальшої допомоги Україні. Зокрема, вони закликали відокремити додаткове фінансування для Ізраїлю.

Відповідний лист до голови Білого дому оприлюднив конгресмен Майк Гарсія.

«Проста стратегія «ми з вами, поки не переможемо» або «ми повинні перемогти» не є стратегією перемоги. Як Україна перемагає і скільки часу це займе? Ці оцінки не повинні бути точними, але ми повинні розуміти кінцеву мету та критерії виходу», — йдеться у документі.

Підписанти висловлюють занепокоєння з приводу потенційної затримки критично важливого фінансування для Ізраїлю. Вони заявили, що переважна більшість конгресменів як у Палаті представників, так і в Сенаті, підтримали розгляд окремого фінансування для Ізраїлю та України.

Вони підкреслили, що Ізраїль і Україна мають перемогти, і «це зрозуміло». Однак, зазначають республіканці, «американські платники податків втомилися фінансувати нескінченну тупикову ситуацію в Україні без бачення перемог».

Вони визначили 12 «розумних і раціональних умов», які необхідно виконати, перш ніж «хоч один долар буде відправлено в Україну».

Конгресмени вимагають, щоб президенти Джо Байден і Володимир Зеленський надали Конгресу США стратегію української перемоги. Конгресмени очікують почути передбачувану ціну, пов’язану з виконанням стратегії виграшу, пише «ЄП».

Підписанти також вимагають, аби президент Байден та глава Пентагону Ллойд Остін чітко інформували американський народ про стан війни в Україні, включно з інформуванням про прогрес України на сьогодні, окреслення причин нинішньої «безвиході» та надання оновленої інформації щодо «весняного контрнаступу».

Вони хочуть почути, як американська зброя, що надсилається в Україну, допоможе виграти війну, а не просто продовжити її. Вони вимагають оцінки того, яка зброя не була відправлена, але могла змінити траєкторію війни до сьогодні.

«Поточна політика адміністрації лише продовжила страждання України, і Конгрес зобов’язаний зіграти певну роль у вирішенні того, які додаткові можливості слід запропонувати Україні», — йдеться у листі.

Конгресмени хочуть, аби Байден і Остін пояснили, що станеться, якщо американські інвестиції в Україну припиняться, чи країни ЄС і НАТО також відмовляться від підтримки України, та чи зможе у такому випадку Україна вистояти і перемогти.

Конгресмени хочуть почути, чи узгоджуються між США та Україною цілі місії щодо Криму, та чи вважають США реалістичним бажання України повернути півострів.

Крім того, президенти Байден і Зеленський повинні продовжувати надавати Конгресу повний облік, наскільки це можливо, систем озброєнь, які були надіслані та використані на сьогодні.

«Доки ваша адміністрація не виконає ці умови, фінансування України не повинно розглядатися в Конгресі. З цієї причини вкрай важливо, щоб ви публічно вимагали, щоб фінансування оборони Ізраїлю розглядалося як окреме. Відмова зробити такий запит призведе до того, що ваші дії ще більше загрожуватимуть Ізраїлю під час одного з найнебезпечніших конфліктів з моменту його заснування», — заявили конгресмени.

Звернення до Байдена підписали такі конгресмени-республіканці: Майк Гарсія, Том Макклінток, Даг Ламальфа, Ральф Норман, Бред Венстрап, Едріен Сміт, Скот Франклін та Ден Мойзер.

Фото Громадське

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *