Рашисти хотіли “узяти” Київ за 3-5 діб, як раніше СРСР вчинив в Угорщині, Чехословаччині та Афганістані
Російські агресори розраховували, що їм вдасться швидко захопити Київ та встановити у столиці свою владу. Проте після спротиву Сил оборони рашистська орда намагалася заблокувати місто.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Він говорить, що початковий план росіян щодо захоплення Києва був розрахований на короткострокову операцію тривалістю 3-5 діб. Подібний план був використаний СРСР в Угорщині в 1956-му, Чехословаччині в 1968-му та в Афганістані у 1979 році.
“Окупанти за звичним для себе принципом планували щонайшвидше висадити сили спеціальних операцій (ССО) і повітряні десанти на підступах до Києва – на аеродромах Гостомель і Васильків. Противник хотів ракетними та авіаційними ударами знищити нашу систему ППО, пункти управління військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії та обʼєкти критичної інфраструктури”, – розповів генерал Павлюк.
В Кремлі розраховували на крах української системи управління. Після чого війська раші збиралися захопити урядовий квартал, ліквідувати або заарештувати керівництво, а пізніше привести до влади своїх маріонеток. За словами Павлюка, росіяни не розраховували на спротив та не готувалися до вуличних боїв.
“Зважаючи на те, що у знищеній техніці росіян була парадна форма одягу, вони більше готувались до параду на Хрещатику, а не до вуличних боїв. Згодом, безумовно, цей план змінився, оскільки наміри противника було вщент розбито Силами оборони”, – сказав генерал-лейтенант.
“Підрозділи 45 бригади спеціального призначення ПДВ Росії 24 лютого 2022 року справді здійснили захоплення аеродрому Гостомель силами до загону спецпризначення – це приблизно 300 осіб. Однак підрозділам Сил оборони спільно з підрозділами спеціального призначення та тактичною групою Нацгвардії після запеклих боїв на 21:00 вдалося відновити контроль над об’єктом і витіснити звідти противника”, – розповів Павлюк.
Він нагадав, що поки тривав бій за аеродром, головні десантні сили окупантів з бронетехнікою намагалися приземлитися на транспортних літаках Іл-76. Один із них українські захисники збили, та не дали іншим здійснити висадку ворожого десанту.
25 лютого противник завдав удару по аеродрому в Гостомелі силами до 20 гвинтокрилів і близько 250 загарбників, щоб надалі використати їх для захоплення урядового кварталу, але й вони були знищені. Крім того, за словами Павлюка, ворог планував висадити десант не тільки в Гостомелі, але й у Василькові.
“Після бою 25 лютого підрозділи Збройних Сил України у районі Василькова знищили літак Іл-76МД з десантом, а також два гвинтокрили та десант… “, – сказав генерал лейтенант.
Після того бліцкриг повністю провалився, російська армія перегрупувалася, намагалася оточити та заблокувати столицю. Завдаючи удари по місту, окупанти хотіли посіяти паніку та примусити силовим шляхом здатися.