Ракетний тероризм: 10 жовтня рашисти випустили по Україні 87 ракет і 24 безпілотники. Їх вартість – від 400 до 700 мільйонів доларів

229-ий день повномасштабного вторгнення почався для України із затяжних повітряних тривог, гучних вибухів і вже традиційних перекличок зі словами “усі живі?” у соцмережах.

Цього дня, 10 жовтня, рашисти запустили по території України 87 (!) ракет і 24 безпілотники, витративши на це 400 – 700 мільйонів доларів.

Про це йдеться у підрахунках видання Forbes.

Відомо, що ЗСУ збили понад половину ракет – 43 штуки та 13 БПЛА.

Forbes оцінює вартість випущених ракет в широкому діапазоні, бо поки невідома точна кількість ракет кожного типу. Повідомлялося, що було випущено такі типи ракет: Х-101, Х-555, «Калібр», «Іскандер», С-300, «Торнадо-С». Розрахунок вартості Forbes здійснив на основі припущення, що більшість ракет, які влучили, – дорогі й високоточні Х-101 та ракети з тактичною дальністю (С-300, «Торнадо-С»), а решта була спрямована на перевантаження ППО.

Для розрахунку вартості цих ракет Forbes використовував такі оцінки: вартість ракети Х-101 – $13 млн, «Калібр» – $6,5 млн, «Іскандер» – $3 млн, «Онікс» – $1,25 млн, Х-22 – $1 млн, «Точка-У» – $0,3 млн.

Загальна вартість усіх випущених 10 жовтня дронів – декілька мільйонів доларів.

Один з останніх масованих обстрілів по великій кількості міст Україні рашисти здійснили в останні вихідні червня. Загалом за 25–26 червня з боку рф та білорусі було випущено від 60 до 80 далекобійних ракет загальною вартістю від $150 млн до $220 млн. Вартість випущених тоді тільки по Києву ракет становила $50–60 млн.

Нагадаємо, внаслідок ракетних ударів по Києву 10 жовтня постраждали Шевченківський, Святошинський, Голосіївський та Деснянський райони.

За кілька годин масованих обстрілів окупанти забрали життя 14 людей і понад 90 травмувала. Внаслідок обстрілів постраждала інфраструктура в більш ніж 20 населених пунктах.

Значна частина ракетних ударів прийшлася на Київ – у столиці пошкоджено понад 70 об‘єктів, серед яких як навчальні заклади, музеї, так і об‘єкти критичної інфраструктури.

Фотографії з палаючими автівками та загиблими людьми біля Київського університету ім. Шевченка розлетілися по всіх соцмережах.

Чимало уваги дісталося пішохідному скляному мосту (“мосту Кличка”), який, на відміну від Кримського мосту, встояв.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”