Ракетний тероризм: 10 жовтня рашисти випустили по Україні 87 ракет і 24 безпілотники. Їх вартість – від 400 до 700 мільйонів доларів
229-ий день повномасштабного вторгнення почався для України із затяжних повітряних тривог, гучних вибухів і вже традиційних перекличок зі словами “усі живі?” у соцмережах.
Цього дня, 10 жовтня, рашисти запустили по території України 87 (!) ракет і 24 безпілотники, витративши на це 400 – 700 мільйонів доларів.
Про це йдеться у підрахунках видання Forbes.
Відомо, що ЗСУ збили понад половину ракет – 43 штуки та 13 БПЛА.
Forbes оцінює вартість випущених ракет в широкому діапазоні, бо поки невідома точна кількість ракет кожного типу. Повідомлялося, що було випущено такі типи ракет: Х-101, Х-555, «Калібр», «Іскандер», С-300, «Торнадо-С». Розрахунок вартості Forbes здійснив на основі припущення, що більшість ракет, які влучили, – дорогі й високоточні Х-101 та ракети з тактичною дальністю (С-300, «Торнадо-С»), а решта була спрямована на перевантаження ППО.
Для розрахунку вартості цих ракет Forbes використовував такі оцінки: вартість ракети Х-101 – $13 млн, «Калібр» – $6,5 млн, «Іскандер» – $3 млн, «Онікс» – $1,25 млн, Х-22 – $1 млн, «Точка-У» – $0,3 млн.
Загальна вартість усіх випущених 10 жовтня дронів – декілька мільйонів доларів.
Один з останніх масованих обстрілів по великій кількості міст Україні рашисти здійснили в останні вихідні червня. Загалом за 25–26 червня з боку рф та білорусі було випущено від 60 до 80 далекобійних ракет загальною вартістю від $150 млн до $220 млн. Вартість випущених тоді тільки по Києву ракет становила $50–60 млн.
Нагадаємо, внаслідок ракетних ударів по Києву 10 жовтня постраждали Шевченківський, Святошинський, Голосіївський та Деснянський райони.
За кілька годин масованих обстрілів окупанти забрали життя 14 людей і понад 90 травмувала. Внаслідок обстрілів постраждала інфраструктура в більш ніж 20 населених пунктах.
Значна частина ракетних ударів прийшлася на Київ – у столиці пошкоджено понад 70 об‘єктів, серед яких як навчальні заклади, музеї, так і об‘єкти критичної інфраструктури.
Фотографії з палаючими автівками та загиблими людьми біля Київського університету ім. Шевченка розлетілися по всіх соцмережах.
Чимало уваги дісталося пішохідному скляному мосту (“мосту Кличка”), який, на відміну від Кримського мосту, встояв.