Позбавлення акредитації журналістів CNN і SkyNews, які висвітлювали звільнення Херсона, спровокувало скандал

Позбавлення акредитації представників ЗМІ, які прибули до звільненого від окупантів Херсона без «дозволу» влади, викликало шквал критики серед журналістів та громадських діячів.

Йдеться, зокрема, про знімальні групи CNN та SkyNews, які одними з перших зробили репортажі про ситуацію у місті та настрої серед місцевих жителів.

У Міноборони заявили, що іноземні журналісти проігнорували існуючі заборони та не отримали дозволу на роботу у Херсоні, за що й були позбавлені акредитації.

Крім них, з аналогічними санкціями зіткнувся і фотограф Дмитро Ларін, про що розповіла у Фейсбуку головний редактор Української правди Севгіль Мусаєва.

Вона вважає, що відповідне рішення було ухвалено після команди з Офісу президента.

«Комусь не сподобалося, що журналісти опинилися на місці події першими. А не президент. Так, тому що ми керуємося інтересами суспільства та своєї аудиторії. Так буде завжди. Позбавляти акредитації CNN та SkyNews, які розповідають про нашу війну та допомагають тримати рівень уваги до нашої країни і, як наслідок, емпатії людей до нас у різних куточках світу — це постріл у ногу», — обурилася вона.

У свою чергу український журналіст Тарас Березовець наголосив, що такий підхід до іноземних ЗМІ став «червоною лінією».

«Відразу скажу, така ситуація не є типовою для армії. Найчастіше, як під час Харківської офензиви, було знайдено правильний алгоритм роботи з медіа. Більше того, до безпосередньої заборони роботи медіа керівництво Генштабу не має жодного стосунку. Ми маємо справу з класичним випадком чиновницького перегину на місцях», — написав він у себе в соцмережах, назвавши ситуацію пережитком радянського минулого.

На ситуацію також звернув увагу й омбудсмен Дмитро Лубинець, котрий назвав таке рішення «неприпустимим».

За його словами, контроль за доступом ЗМІ в умовах війни як міжнародний стандарт необхідний, проте в даному випадку комунікація з Центральним управлінням цивільно-військового співробітництва при Генштабі з міжнародними медіа виявилася «недостатньою».

«Є необхідність переглянути це рішення та підходи до роботи цивільно-військової співпраці з медіа. Саме з цим я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова. Світ повинен знати правду про злочини російської федерації! А журналісти повинні мати можливість поширювати цю правду!», — наголосив Лубинець.

В Офісі президента Володимира Зеленського дану ситуацію поки не коментували.

11 листопада міноборони рф відзвітувало про повне виведення своїх окупаційних військ з Херсона.

На такий крок російська сторона була змушена піти, щоб зберегти залишки свого угруповання на тлі контрнаступу ЗСУ на цьому напрямку.

Цього ж дня до міста увійшли перші підрозділи української армії, які зустрів радісний натовп місцевих жителів.

Після втрати Херсона кремлівський режим заявив про готовність до мирних переговорів «без попередніх умов».

У свою чергу в МЗС України відповіли, що для цього рф має виконати низку вимог, насамперед — вивести свої війська.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”