Політичні розбірки в США можуть негативно вплинути на підтримку України

Підтримка України в Конгресі неухильно зменшується навіть серед тих республіканців, які раніше дуже активно підтримували Київ.

У США наголошують, що і далі будуть підтримувати Україну у війні проти росії, але минулого тижня Палата представників країни схвалила бюджетний законопроєкт без грошей для України. Це продемонструвало, наскільки непередбачуваною може бути підтримка Вашингтона, і вказало на складнощі щодо забезпечення подальшого фінансування. Про це пише Financial Times.

Так, Білий дім, більшість демократів і багато республіканців в обох палатах Конгресу наполегливо домагалися включення нової допомоги Україні до законопроекту про проміжне фінансування, який дозволить уряду працювати ще 45 днів, але в останні години суботніх обговорень щодо запобігання зупинки роботи уряду спікер Палати представників Конгресу від Республіканської партії Кевін МакКарті зняв питання про Україну зі столу переговорів. Білий дім і багато прихильників Києва в столиці США не мали іншого вибору, окрім як погодитися.

“Наші союзники і вороги бачать, що існує дуже реальне питання про США і про їхню позицію. Наступний раунд фінансування буде схвалений, але з кожним разом це стає все важче”, — сказав республіканський стратег Даг Хей.

У понеділок у Байдена запевнили союзників, що США не “відвернуться” від України”, а новий законопроєкт включатиме допомогу Києву і буде схвалений найближчим часом.

“Якщо Путін думає, що зможе протриматися довше нас, він помиляється. Існує двопартійна увага і домовленість про продовження фінансування України… Це те, що ми побачимо”, — сказала прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

Проте, підтримка України з боку республіканців у нижній палаті Конгресу неухильно зменшується навіть серед тих, хто раніше дуже активно підтримував Київ.

“Я оптимістично налаштована щодо того, що ми отримаємо фінансування для України, але як саме це станеться, я не впевнена. Є багато різних версій того, яким може бути кінцевий шлях”, — сказала член Палати представників від Демократичної партії від штату Вірджинія Ебігейл Спенбергер.

Неназваний американський урядовець сказав Financial Times, що у США є кошти, ще на деякий час допомагати Україні на полі бою.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *