Подружжя українських письменників пече пиріжки та шиє теплий одяг для воїнів
Колишні тележурналісти та письменники Наталія і Валерій Лапікури, які разом працювали в Югославії та Придністровʼї, зараз мешкають у столичному районі Позняки. Вони разом із друзями та сусідами готують випічку для військового шпиталю та бійців на фронті, плетуть сітки, збирають банки для окопних свічок, шиють подушки та теплий одяг для фронту й водночас збирають спогади про цю війну для нової книжки. Матеріал про волонтерську діяльність творчої родини підготувало видання The Page у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
За словами Наталі Лапікури, випічка для військових — лише маленька частина їхньої роботи: вони роблять усе що можуть, адже про війну знають не з кіно.
Організаційно випічкою пиріжків, кексів, пирогів для фронту та військового шпиталю займається сусідка Лапікур, яка їх пече, як і Наталя Лапікура.
«Спочатку ми це робили для ТрО, а потім, коли наш загін ТрО відправили на фронт, почали пекти й їм, і в шпиталь», — зазначає письменниця.
Аби випічка доїжджала до військових ще свіжою, її не віддають на пункти пересилання — Наталя Михайлівна пече її з вечора, іноді до половини ночі, а вранці волонтери забирають на фронт. Це не завжди безпечно, розповідає Валерій Лапікура:
«У нас наша старша групи, котра відає цим доправленням, якось потрапила під вогонь, водій загинув, з нею була волонтерка важкопоранена, і сама наша колега теж була поранена. Так вона відтягла тіло із сидіння, перевʼязала свою подругу, сяк-так забинтувалася сама, сіла за руль і довезла. Здала все що треба, ще й поранених забрала, повернулася до Києва».
«У військовому шпиталі з нетерпінням чекають, коли приїде наше печиво».
Наталя Михайлівна підкреслює: не варто думати, що від людей нічого не залежить.
«Залежить, і багато. Навіть якась дрібничка. Ми весь час згадуємо один дитячий віршик про те, як програли війну — не цитуватиму, бо російською. Програли війну через те, що в кузні не було цвяха — кінь закульгав під командиром, і все. Навіть один маленький гвіздочок може зіграти дуже важливу роль. Тому давайте всі дивитися, шукати, що ще можемо зробити».
Нагадаємо, що проєкт НСЖУ «Ми з України!» покликаний розповісти широкій аудиторії про героїзм простих людей у часи війни. До нього можуть долучитися усі ЗМІ.