Підсумки саміту НАТО: документ із 90 пунктів і головні тези

НАТО опублікувало текст підсумкового комюніке саміту лідерів країн-членів Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі.

Документ складається із 90 пунктів. Про це повідомила LIGA.net.

Із найважливішого для України – Альянс погодився прибрати план дій щодо членства в НАТО, але поки що не дав запрошення для вступу.

У 11-му пункті йдеться, що НАТО підтверджує зобов’язання, взяте на саміті 2008 року в Бухаресті, про те, що Україна стане членом Альянсу.

“Сьогодні ми визнаємо, що шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вийшов за рамки необхідності ПДЧ. Україна стає все більш оперативною та політично інтегрованою в Альянс і досягла суттєвого прогресу на шляху реформ”, – сказано у документі.

Тепер міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес України в рамках адаптованої річної національної програми.

“Ми зможемо направити запрошення Україні приєднатися до Альянсу, коли союзники погодяться і будуть виконані умови”, – йдеться у документі.

12-й пункт роз’яснює, як функціонуватиме новостворена Рада Україна-НАТО.

Її учасники будуть рівноправними членами і вирішуватимуть завдання на шляху вступу України до Альянсу.

У п’ятому пункті йдеться про те, що російська федерація є найбільш значною і безпосередньою загрозою безпеці союзників, а також миру і стабільності в євроатлантичному регіоні.

У сьомому пункті сказано, що рф несе повну відповідальність за незаконну, нічим не виправдану і неспровоковану агресивну війну проти України.

В документі нагадують про підрив росіянами Каховської гідроелектростанції, що, як сказали в НАТО, “підкреслює жорстокі наслідки війни, розпочатої росією”.

В Альянсі заявили, що Білорусь та Іран також повинні припинити свою допомогу рф і повернутися до дотримання міжнародного права.

Окремо про Іран йдеться у 84-му пункті – НАТО закликає Іран припинити передавати росії дрони. Також Іран закликали припинити захоплення морських суден.

23-й пункт – про Китай: “Заявлені КНР амбіції та політика примусу кидають виклик нашим інтересам, безпеці та цінностям. Ми, як і раніше, відкриті для конструктивної взаємодії з КНР, зокрема для забезпечення взаємної прозорості з метою захисту інтересів безпеки Альянсу”.

У 25-му пункті НАТО закликає Китай засудити війну рф проти України.

Ще частина пунктів присвячена тому, що союзники з НАТО підтримують кінцеву мету світу без ядерної зброї. У цьому контексті знову згадується Китай, який “швидко розширює та диверсифікує свій ядерний арсенал”. Також згадуються Іран і КНДР.

У документі Альянсу йдеться, що НАТО підтверджує підтримку територіальної цілісності і суверенітету Грузії. Підтримує право Грузії самостійно визначати своє майбутнє і курс зовнішньої політики без втручання ззовні.

Альянс закликає росію вивести війська з Грузії. Той самий заклик до рф є в пункті комюніке про Молдову.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *