Парламент кількома новими законопроєктами підтримав волонтерську діяльність

Документи спільно розробляли волонтери, народні депутати та експерти громадських організацій, зокрема учасники проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”.

До переліку напрямів для волонтерства, як йдеться у новинах, додастся допомога у подоланні наслідків збройної агресії рф проти України. Адже в оригінальному законі “Про волонтерство” (2011 рік) такого пункту ще не було.

З’являться умови для розробки та впровадження державних цільових програм, аби підтримувати волонтерів та навчати їх.
Законопроєкти спонукатимуть волонтерів та громадські організації укладати договори про співпрацю.

Якщо волонтер отримуватиме компенсацію витрат на відрядження або медогляд чи щеплення, ці гроші не вважатимуться його доходом. Відповідно, волонтер не платитиме з них податки: ПДФО та ЄСВ.

Також не будуть оподатковуватись витрати на участь в заходах, які організовують ГО, БО, що важливо коли йдеться, до прикладу навчання волонтерів (і не тільки) домедичній допомозі, психологічній адаптації, роботі з ПТСР.

“Нарешті усі волонтери, які постраждали під час своєї діяльності, спрямованої на оборону України, зможуть розраховувати на фінансову допомогу. Незалежно від того, у якому регіоні вони працювали. Про це йдеться у волонтерських законопроєктах. Тож, волонтери зможуть розраховувати на підтримку держави”, – говорить Наталія Повтарь, юристка Центру демократії та верховенства права.

На цю тему також читайте:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”