Папа Римський побачив у російському народові гуманізм

Знову здивував Папа Римський Франциск. Цього разу він заявив, що жорстокість російських військових, з якою вони діють в Україні, не притаманна російському народові, який  відзначається “гуманізмом”.

Про це він сазав у спілкуванні з журналістами під час повернення з Бахрейну.

“Мене вражає – і тому я вживаю слово “багатостраждальна” (дослівно: “martoriata” – “піддана мукам” від “martoriare” – “катувати, мучити”) – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ – це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму”, – сказав Франциск.

Папа Римський згадав російського письменника Федіра Достоєвського, який, за словами понтифіка, до сьогодні “надихає християн до осмислення християнства”.

“Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу”, – сказав Франциск.

На ці слова відреагувала Посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова:

“Папа Римський, мабуть, якось неуважно читав Достоєвського. Інакше Його Святість не дивувався би жорсткості росіян (яка якраз їм природньо притаманна)”, – написала Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

“А декілька інших творів російських письменників/поетів, включно з Пушкіним, Купріним, Булгаковим, як і навіть поверхневе вивчення правдивої історії нашого регіону, показало би що гуманізмом не пахло в Московії ні при Івану Грозному в 1547-му, ні в 1708, коли було брутально вирізано Батурин, ні в кожній події після того”, – вважає посол.

Нагадаємо: раніше Папа Римський Франциск І заявив, що хоче зустрітися з Патріархом Московським Кирилом як “брат із братом”.

Понтифік додав, що він готовий їхати до Москви навіть попри те, що немає погодження протоколу зустрічі.

Пряма мова Франциска:

“Тому що для зустрічі з братом не потрібно ніяких протоколів. Ми брати. Ми кажемо один одному в обличчя такі речі, які можуть сказати лише брати. Ми не витанцьовуємо менуети в наших обговореннях. Нам слід рухатися далі, йти й працювати над досягненням єдності наших церков”.

Заява очільника Католицької церкви прозвучала після його візиту до Греції, де він попросив 5 грудня 2021 року пробачення в очільника Грецької православної церкви за помилки католиків.

Також нагадаємо, що “брат” понтифіка патріарх Кирило підтримав російську агресію, тим самим ставши поруч із катами українського народу.

Також нагадаємо: Папа Римський Франциск, виступаючи після попередження президента росії путіна щодо можливого застосування ядерної зброї, заявив, що навіть думати про такий акт було б “божевіллям”.

Папа обговорював свою поїздку до Казахстану з людьми під час аудієнції на площі Святого Петра і похвалив центральноазійську країну за відмову від ядерної зброї після здобуття нею незалежності у 1991 році.

“Це було мужньо. У той час коли в цій трагічній війні дехто думає про ядерну зброю, що є божевіллям, ця країна від початку сказала “ні” ядерній зброї”, – сказав Папа Франциск, не назвавши при цьому ні росію, ні путіна.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”