Пам’яті Героя України Бориса Горошка, який загинув під час повітряних місій на “Азовсталь”

“Усі пілоти, які погоджувались летіти в окупований Маріуполь навесні 2022-го, виконували наказ і водночас були героями-добровольцями. Мабуть кожен з них усвідомлював, що це рішення, найімовірніше – квиток у один кінець… На жаль, гелікоптер, яким керував Борис Горошко, був одним із тих, які не повернулися з цієї без перебільшення героїчної операції…Його збили 5 квітня 2022 року. Тіло повернули тільки через чотири місяці.

Борис Горошко народився 31 серпня 1984 року у місті Вишнівець Тернопільської області.

Після закінчення школи вступив до Харківського інституту Повітряних Сил. Потім служив у 301-му зенітному ракетному полку зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ та у 12-й окремій бригаді Армійської Авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка. Займав посаду начальника штабу-заступника командира вертолітної ескадрильї 12-ї окремої бригади.

У вільний час любив займатися гірськолижним спортом, плаванням, бігом та йогою.

Із 2014-го року був учасником бойових дій, за що нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». Льотчик 1-го класу. Брав участь у миротворчих місіях Організації Об’єднаних Націй у Республіці Ліберії та Демократичній Республіці Конго.

Із початком повномасштабного російського вторгнення продовжив боронити Батьківщину у лавах 12-ї окремої бригади Армійської Авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка Сухопутних військ Збройних Сил України. 29 березня 2022 року був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Загинув при виконанні бойового завдання у Повітряній операції на “Азовсталь” як командир екіпажу.

У воїна залишилися дружина, дочка, мати, брат та сестра.

Борису Горошку присвоєно звання Герой України(посмертно).

Нагадаємо, під час блокади Маріуполя навесні 2022-ого Україна організувала евакуаційні та рятувальні місії повітрям на “Азовсталь”. За офіційними даними, загалом українці здійснили сім вильотів до Маріуполя. Були задіяні 16 гелікоптерів Мі-8. Кожен вертоліт був завантажений їжею, водою, медикаментами та боєприпасами. Також одного разу вдалося на підмогу захисникам перекинути 72 бійці полку «Азов».

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *