Олексій Данілов: лендліз від США ще не розпочався

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що лендліз від США, який має спростити надання військової допомоги Україні на тлі загрози російського вторгнення, ще не розпочав діяти.

Про це Данілов розповів в інтерв’ю LIGA.net.

“Там є процедура. Лендліз ще не починався. Але саме ухвалення закону про лендліз – дуже позитивне для нас рішення. І лендліз буде, питання – коли. Тут ми повертаємося до того, що на війні у кожного годинники працюють по-різному. Для когось доба це як доба, а для нас це зовсім інші виміри”, – сказав він.

Секретар РНБО також додав, що лендліз може розпочатися у липні-вересні, тому що є дуже багато чинників, які необхідно врахувати.

“Треба розуміти, що світ не такий великий. Всі знають, що у кого є в країні. Наявність зброї, обладнання для її виготовлення, боєприпасів. Сьогодні так вийшло, що боєприпасів радянського зразка 122-го і 155-го калібру майже не залишилося”, – пояснює Данілов.

Водночас він наголосив, що у сучасних умовах ми маємо дякувати країнам, які надають допомогу, і їх дуже багато.

“Дуже багато країн просять не озвучувати військове озброєння, яке вони нам передають. Мине час і буде наша перемога – будемо всім дякувати”, – додав Секретар РНБО.

За його словами, у кожної країни є своє бачення, як має розгортатися війна, а для України важливо якомога швидше завершити війну перемогою.

“Що довше вона триватиме, то більше падатиме градус сприйняття на Заході. Внутрішні проблеми, внутрішня політика, вибори… Вони будуть переходити на внутрішній порядок денний і все менше звертати увагу (на Україну – ред.). Від війни буде певна втома”, – зауважив Данілов.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден 9 травня затвердив Закон S. 3522 про лендліз та захист демократії в Україні – 2022, який дасть змогу задіяти програму прискореної допомоги нашій країні.

21 травня Байден підписав закон про виділення додаткових асигнувань Україні у 2022 році, який передбачає фінансування в обсязі близько 40 млрд. доларів з метою реагування на агресію рф проти України.

Редакція

Редакція “Українського репортера”