Олексій Данілов: Грузія хоче кров’ю українців повернути свої землі
Грузія хоче долучитися до майбутньої перемоги України над росією, хоча проігнорувала заклики до спільної боротьби з рф, а зараз “знущається” над українськими громадянами – зокрема, над експрезидентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі.
Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в ефірі телемарафону, коментуючи слова президентки Грузії Саломе Зурабішвілі.
В інтерв’ю Bloomberg Зурабішвілі заявила, що росія має відмовитися від майже 15-річної окупації частини Грузії в межах можливої майбутньої мирної угоди між Україною та рф. Вона вважає, що “питання Грузії мають бути на столі, тому що ніхто не повинен думати, що цю війну можна вирішити без відступу росії з усіх окупованих територій”.
Данілов, коментуючи російсько-українську війну, зазначив, що Україна у будь-якому разі обов’язково переможе.
“Єдине, світ доволі дивний. Сьогодні я почув заяву президентки Грузії, яка вважає, що коли ми підписуватимемо з росією якісь мирні угоди, ми маємо туди включити Абхазію, ту частину Грузії, яку рф окупувала 2008 року”, – сказав Данілов.
Водночас він нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну закликав Грузію допомагати і спільними зусиллями боротися з рф, але тоді Грузія “в особі цих самих осіб відмовчалася”.
“Крім того, зробила ще якесь зауваження про те, чого я пхаюсь у їхні справи. А зараз вони хочуть причепитися до нашої перемоги і вважати, що так потрібно. Може так і потрібно, але для цього треба по-людськи ставитися до наших громадян”, – сказав він, нагадавши про те, що Тбілісі утримує у в’язниці та “знущається” над Саакашвілі.
Данілов додав, що з одного боку влада Грузії хоче, щоб кров’ю українців вони повернули собі свої землі, а з іншого – знущається над громадянами України в особі Саакашвілі. Секретар РНБО назвав це неприпустимим.
У цьому ж інтерв’ю президентка Грузії відмовилася відповідати на запитання, чи має вона намір помилувати Саакашвілі. Вона сказала, що не вважає, що цей “окремий випадок” може стати на заваді отриманню Грузією статусу країни-кандидата у члени ЄС.
Раніше у МЗС заявили, що Тбілісі та москва “обмінюються реверансами” на тлі того, що росія продовжує окупацію частини не лише української, а й грузинської території, і в такій ситуації проросійська риторика Грузії є “політичною підлістю”.