Окупанти змінюють тактику обстрілів Києва. Військовий експерт назвав головний сценарій ворога
Удари “шахедами” по Києву та столичному регіону, вочевидь, триватимуть не лише найближчим часом, але й будуть тривати або до завершення війни, або доти, доки українські Сили оборони не знищать заводи, які виробляють ці БпЛА – про це в коментарі для ТСН.ua висловив свою думку військовий експерт Роман Світан.
За його словами, путінська армія атакує “шахедами”, зокрема вдень, вочевидь, з однієї причини.
“Зараз хмарна погода, тому коли “шахед” летить у хмарах, то мобільна група його не перехопить, лише авіація. Крім того, якщо “шахед” летить не вночі, а вдень, то немає обледеніння апарату, точніше, обледеніння менше. Тому це вимущена зміна тактики росіянами”, – пояснює Роман Світан.
На запитання про те, чому останнім часом збільшилися атаки “шахедів” по Києву та області, військовий експерт відповів нам так: “шахеди” зараз використовуються для того, щоб “засушити” систему ППО. путінська армія намагається досягнути того, щоб ми використовували більше ракет, протиракет. Направляють БпЛА туди, де потужніша ППО, тобто в Київську область”.
За словами Світана, варто враховувати, що разом з “шахедами” летять хибні повітряні цілі.
“Половина – “шахеди”, половина – хибні цілі. Таким чином окупанти намагаються досягнути того, щоб ми використовували якомога більше протиракет, мобільних вогневих груп і більше використовували ресурс літаків. Все це називається “засушуванням” ППО для того, щоб згодом працювати ракетами. Вони розраховують на те, що Київ точно захищатимуть, розраховують на те, що в Києві щільна ППО”, – каже Світан.
Він додає: “Ситуація з “шахедами” для Києва триватиме. Цими дронами вони будуть “кошмарити”, тому що рівень виробництва достатньо серйозний – понад сотню на добу. Будуть атакувати, поки нам не дадуть ракети Tomahawk і поки ми не знищимо цими ракетами заводи, де виробляють ці дрони. Крім того, атаки можна зменшити, розмістивши мобільні вогневі групи вздовж кордонів, щоб не допустити зальоту “шахедів” до повітряного простору України. Також ці дрони можно перехоплювати за допомогою легкомоторних літаків”.