Окупанти викрали журналіста УНІАН Дмитра Хилюка

Дмитро Хилюк, журналіст інформаційної агенції УНІАН, був викрадений військовослужбовцями рф у селі Козаровичі Вишгородського району Київської області орієнтовно 4 березня 2022 року.

Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини.

Напередодні зникнення Дмитро написав у Фейсбуку, що його село опинилося під окупацією. «Наші зірвали міст через р. Ірпінь за Демидовим і пошкодили дамбу в Козаровичах. Населені пункти на лівому березі Ірпеня наразі відрізані від столиці.Світло спеціально знищили окупанти, води немає. Магазини порожні. Інтернет дуже слабкий і лише МТС».

Він помітив, що біля Козаровичів на узбережжі Київського водосховища перебувало велике угруповання військовослужбовців рф та понад 100 одиниць техніки:

«Наші періодично криють їх артою. Час від часу над дислокацією кружляють їхні вертольоти, охороняють схоже. Окупанти вже ходять по хатах. Люди сидять по домівках, бо періодично стріляють по селу».

Першими про зникнення Дмитра повідомили його друзі-медійники, які не змогли сконтактувати з журналістом.

Спочатку вони списували все на нестійкий телефонний зв’язок та відключений інтернет через постійні обстріли цієї місцевості, а згодом зрозуміли, що зникла електрика. Але навіть у той час Дмитро намагався заряджати телефон від генератора та шукати точки для з’єднання. Він говорив, що у будинок, де він мешкав разом з батьками, влучив снаряд. Але Дмитро залишався у ньому.

Зрештою, кілька днів звісток від журналіста не було. Від сусідів друзі дізналися, що Дмитра Хилюка затримали люди у військовій формі рф. Вони відвезли його у невідомому напрямку. Згодом з’ясувалося, що журналіста вивезли до селища Димер Вишгородського району Київської області.

За словами деяких звільнених місцевих жителів Козаровичів, Дмитра нині утримують у будівлі одного з підприємств у Димері. Саме там його бачили кілька вже звільнених чоловіків. Тримають, як й інших, із зав’язаними скотчем руками та пов’язками на очах.

Вони говорять, що приводом для затримання може стати підозра, що місцеві жителі, а надто журналісти, могли спілкуватися з українськими військовими та правоохоронними органами.

Відомо, що Дмитро Хилюк висвітлює політичні події, а також судові процеси, пов’язані з війною.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”