Окупанти готують другу фазу наступу на Харківщині і перекидають підкріплення

Підкріплення для окупантів на Харківщині вказує на те, що вони, ймовірно, роблять зусилля із відведення українських сил з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють “буферну зону” на півночі Харківської області. Таким чином рашисти хочуть розпочати другу фазу свого наступу на Харківщині.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW)

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський і Генштаб України 30 травня повідомили, що загарбники  перекидають підрозділи, додаткові полки і бригади з інших ділянок лінії фронту та з полігонів до Стрілеча-Липці (на північ від м. Харкова) і Вовчанськ (на північний схід від м. Харкова).

Сирський повідомив, що рашисти не мають достатньо сил на півночі Харківської області, щоб провести повномасштабний наступ і прорвати українську оборону.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов також повідомив, що окупанти перекидають резерви на Липцівський і Вовчанський напрямки, щоб залучити і закріпити якомога більше українських сил на півночі Харківської області та зберегти нинішній темп наступальних дій рф у цьому районі.

Синєгубов заявив, що загарбники не зосередили “ударне угруповання” біля Золочівської громади Харківської області (на північний захід від Харкова).

Військові аналітики зауважили, що перекидання рашистами підкріплення до Харківської області вказує на те, що вони, ймовірно, продовжують приділяти пріоритет зусиллям із відведення українських сил з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створення “буферної зони” на півночі Харківської області.

Ворог, ймовірно, має намір розпочати другу фазу своєї наступальної операції на півночі Харківської області після наміченого захоплення Вовчанська, хоча позиційні бої та можливі українські контратаки можуть вимагати від рашистів проведення ще однієї хвилі посилених штурмів у цьому районі, щоб завершити захоплення міста.

ISW продовжує оцінювати, що агресора, ймовірно, стримують багато резервів Північного угруповання військ, яке укомплектовано елементами 11-го армійського корпусу, 44-го АК та 6-ї загальновійськової армії — усі частини російського Ленінградського військового округу (ЛВО).

Поки це угруповання військ не наближається до запланованої кінцевої чисельності в 50 000-70 000 осіб. Але, навіть на верхній межі заявленої кінцевої чисельності, воно не матиме необхідної живої сили, для проведення успішної операції з оточення або захоплення міста Харкова.

Ключові висновки ISW за 30 травня:

Президент США Джо Байден, за повідомленнями, схвалив зміну політики, яка дозволить Україні використовувати надану США зброю, в тому числі ракети GMLRS, але не ракети більшої дальності ATACMS, для нанесення ударів по території ворога поблизу кордону з Харківською областю.
Європейські союзники України продовжують заявляти про свою підтримку дозволу Україні використовувати зброю, надану Заходом, для нанесення ударів по військових цілях в росії.
Високопоставлені українські військові повідомили, що російські війська перекидають сили на північ Харківської області з інших ділянок фронту, що свідчить про те, що російські військові продовжують надавати пріоритет зусиллям, спрямованим на те, щоб відтягнути і закріпити українські сили на півночі Харківської області.
Французькі офіційні особи, за повідомленнями, можуть незабаром оголосити, що Франція направляє в Україну військових інструкторів.
Західні країни продовжують докладати зусиль для збільшення виробництва та закупівель артилерійського озброєння для України.
За повідомленнями, країни-члени НАТО не мають достатніх можливостей протиповітряної оборони для захисту членів Альянсу в Центральній і Східній Європі у разі повномасштабного нападу.
Російський уряд схвалив 30 травня пакет поправок до російського податкового кодексу, які запроваджують прогресивну шкалу прибуткового податку з 2025 року, незначною мірою перекладаючи частину фінансового тягаря тривалої війни Росії в Україні на заможну російську еліту.
путін продовжив зусилля з подолання демографічної кризи в росії в рамках внутрішньополітичної ініціативи “Рік сім’ї” у 2024 році.
російські миротворці в підтримуваній росією самопроголошеній республіці Придністров’я в Молдові, за повідомленнями, проводять місячну несанкціоновану перевірку своєї бронетехніки і можуть здійснити подальші провокації в найближчі місяці.
Українські війська нещодавно просунулися вперед біля Вовчанська, а російські війська – біля Часового Яру, Авдіївки, Донецька та на східному (лівому) березі Херсонської області.
росія сформувала новий неназваний десантно-штурмовий полк, який базується в окупованому Криму і наразі діє на запорізькому напрямку.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *