Офіс Омбудсмана: світ має посилити тиск на росію, яка продовжує катувати полонених українців

Сьогодні, 26 червня, в Міжнародний день на підтримку жертв катувань Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець нагадує всьому світові про злочини, які вчиняє росія на території нашої держави та проти українського народу.

Омбудсман зауважив, що тисячі людей – цивільних та військових, які перебувають у російському полоні, зазнають катувань, що є неприпустимим і грубим порушенням прав людини, норм міжнародного гуманітарного права. Також є беззаперечні свідчення про знущання над українськими політв’язнями, незаконно поневоленими росією.

Дмитро Лубінець додав, що світова спільнота, міжнародні організації мають консолідувати зусилля для посилення тиску на РФ та змусити її дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі й Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, та відповідної Європейської конвенції.

На цю тему: Окупанти зазделегідь планували катівні на окупованих територіях України

Незважаючи на виклики під час воєнного стану, Офіс Омбудсмана продовжує виконувати свої повноваження згідно з внутрішнім законодавством і Факультативним протоколом до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Як відомо, реалізація функцій національного превентивного механізму в Україні, здійснюється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини починаючи з 2012-го року.

«Саме нашою інституцією формується в державі єдиний підхід до безумовного виконання положень міжнародних актів, за якими жодні виняткові обставини, якими б вони не були, в тому числі воєнний стан, не можуть бути виправданням катувань чи інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання» – зазначив Омбудсман.

Читайте також: Звірства окупантів: через рашистські катівні на Херсонщині пройшли тисячі людей

Дмитро Лубінець повідомив, що за 2023 рік співробітники Офісу Омбудсмана здійснили 208 відвідувань у місця несвободи, під час яких були виявлені численні факти порушень. За результатами відвідувань тільки в цьому році Уповноваженим були внесені 63 подання до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, про усунення виявлених порушень та 9 повідомлень про вчинення кримінального правопорушення, за результатами яких правоохоронні органи відкрили кримінальні провадження.

Омбудсман додав, що попри те, що в Україні поки не існує державних цільових програм опіки постраждалими від тортур та нелюдського поводження, працює велика кількість українських та міжнародних організацій, які надають медичну, психологічну та соціальну підтримку.

«Спільно з міжнародними партнерами докладаємо всіх зусиль, щоб викорінити таке ганебне явище як катування та жорстоке поводження в місцях несвободи на території України», – наголосив Дмитро Лубінець.

Про це інформує Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *