Офіс Генпрокурора направляє підозру рашистському генералові, який командував мародерами на ЧАЕС

Українські правоохоронці встановили, що під час окупації ЧАЕС рашистськими мародерами командував генерал-майор Олег Якушев.

Відомо, що Якушев виконував обов’язки старшого оперативної групи Федеральної служби військ Національної гвардії рф.

Як повідомила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова,  за наказом Якушева з підприємства викрадено понад дві тисячі одиниць майна: від станків, обладнання, інструментів та офісної техніки до меблів та одягу. Загалом поцупили майна на більш ніж 26 мільйонів гривень.

Оупанти повністю вивели із ладу Центральну аналітичну лабораторію, яка досліджувала радіоактивні відходи на різних етапах поводження.

Прокурори Вишгородської окружної прокуратури Київської області спільно з Національною поліцією та СБУ зібрали достатньо доказів, щоб повідомити Якушеву про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни.

Нагадаємо: 24 лютого 2022 року після жорсткого бою окупанти захопили Чорнобильську АЕС. Персонал узяли в заручники. Тоді ж системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС припинили передачу даних до МАГАТЕ. Україна назвала захоплення рашистами ЧАЕС ядерним тероризмом.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”