Одещина: СБУ ліквідувала мережу російських диверсантів (+фото)

Служба безпеки України ліквідувала резидентурно-диверсійну мережу російських спецслужб, яка діяла на півдні України з кінця минулого року.

Першою місією ворожих агентів мало створення на найважливіших стратегічних військових об’єктах південного регіону своєї агентури.

Друге завдання – підготовка і здійснення диверсій та терактів у південних областях України.

Керівником та координатором мережі була учасниця трагічних подій на Куликовому полі в Одесі, яка пройшла навчання у тренувальному таборі в Криму. Жінку завербувало ГРУ Генштабу Збройних сил РФ.

“Куратори відпрацювали з нею легенду про прикриття групи, способи зв’язку з розвідцентром, розміри грошової винагороди за зібрану інформацію та варіанти екстреної евакуації у випадку провалу. Російські куратори передали резиденту для “зв’язку” досвідченого агента із числа колишніх військовослужбовців ЗСУ, якого “призначили” заступником керівника резидентури”, – повідомляє СБУ.

Також до групи входили кілька діючих та колишніх українських військових. Всі вони мали проросійські погляди та виступали за створення так званої “Одеської республіки”, деякі навіть були учасниками сутичок на Куликовому полі.

Агенти мали завдання копіювати службові документи, фотографувати військові об’єкти, стежити за переміщенням особового складу та техніки ЗСУ.

19 березня спецпідрозділ “Альфа” затримав у Одесі чотирьох учасників мережі. У СБУ стверджують, що резидентам не дали передати в “центр” якісь важливі дані. Стосовно ще шести членів мережі “тривають процесуальні дії”.

Під час обшуків за місцем проживання резидентів оперативники вилучили:

  • 7 саморобних вибухових пристроїв, начинених цвяхами,
  • 2 бойові гранати Ф-1,
  • 5 пістолетів ПМ, ТТ та Браунінг з глушниками,
  • 4 одиниці саморобної вогнепальної зброї.

Також у затриманих знайшли список проукраїнських активістів – 7 прізвищ. Зловмисники відстежували їхнє пересування та знали місце проживання.

Відкрито кримінальну справу за ст. 111 “Державна зрада”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *