Нові подробиці затримання полковників-зрадників

Стали відомі деякі подробиці, як контррозвідка та слідчі СБУ зірвали ворожі плани ліквідації Президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

У відомому виданні The Times розміщено статтю про це. Протягом кількох місяців СБУ спостерігала за розробниками плану – двома полковниками з Управління державної охорони. За даними іноземних журналістів, наша спецслужба вела спостереження ще й за третьою людиною, яку підозрювали у роботі на російську ФСБ. У Києві знали, що трійка планує вбити начальника ГУР МО України Кирила Буданова і стежить за головою СБУ Василем Малюком, а також за самим Володимиром Зеленським, розповів виданню український офіцер. За його словами, під час підготовки до замаху підозрювані привезли до столиці реактивні гранатомети, протипіхотну міну та безпілотники.

Першого підозрюваного, названого джерелом у правоохоронних органах як полковник Андрій Г., звинувачують у тому, що він працював на ФСБ з 2014 року. Він нібито завербував другу людину, полковника Олександра Д. і передавав групі накази ФСБ.

За словами журналістів, спілкування між полковником-зрадником та його кураторами було перехоплено СБУ за допомогою потужних технологій стеження. Малюк негайно повідомив про це Буданова. Зрадника нейтралізувала група озброєного реагування, а СБУ підготувала швидку операцію із затримання його ймовірних співучасників.

“Нашою метою було здійснити одночасний арешт, щоб вони не могли повідомити один одного, щоб не втекли”, – сказав офіцер.
Один полковник був удома, у київській квартирі, а інший гостював у друзів у Сумській області. Обоє були озброєні. Щоб уникнути небезпечної перестрілки, СБУ виманила їх, організувавши несподіваний виклик на роботу.

Спецприначенці у формі патрульної поліції розмістилися на блокпостах на вказаному маршруті. Попереду автомобіля кожного підозрюваного співробітники СБУ влаштували шоу, ретельно обшукувавши кожне цивільне авто.

Першого чоловіка затримали порівняно легко. Другий не припаркувався та показав службове посвідчення через вікно. Однак поліцейський зробив вигляд, що не розгледів документ і підійшов ближче до машини, щоб відкрити двері і затримати чоловіка. Підозрюваний намагався втекти, однак його схопили.

Після цього озброєні групи провели обшук у квартирах двох співробітників УДО. Там вони знайшли вибухівку і компоненти безпілотника, заховані в запасних шинах і купі дров, а також схованку з секретним телефоном, повідомив співробітник контррозвідки.

Обидва чоловіки зізналися у скоєному під час допиту. У телефоні були записи, що ідентифікують транспортні засоби та маршрути, якими пересувалися Зеленський і Малюк, а також повідомлення про їхнє пересування.

Опинившись під арештом, полковники також видали нову інформацію про більш ранню спробу російських диверсантів взяти Зеленського в заручники на самому початку війни, сказав офіцер.

“У лютому 2022 року агент номер один отримав завдання виявити інших офіцерів державної охорони, лояльних до росії, і вбити тих, хто лояльний до України, щоб взяти президента в заручники. Вони повинні були змусити Зеленського зробити відеозвернення з капітуляцією і сказати, що немає причин воювати – або його вб’ють”, – розповів підозрюваний.

У перші дні вторгнення перший полковник зайшов так далеко, що зібрав інших охоронців президента і запропонував їм скласти зброю, коли прийдуть росіяни. Однак тоді його колеги з охорони сприйняли таку пропозицію як емоційну реакцію на вторгнення та проігнорували це. Оскільки він був старшим за званням, вони не стали йому заперечувати. Після його арешту, коли зрозуміли, що він діяв за наказом ФСБ, вони були шоковані.

“Сім’я полковнка Г., яка втекла до Європи і має рішучі проукраїнські погляди, була спустошена його арештом. “Він брехав їм усім. Його дружина думала, що її чоловік захищає свою країну, його діти думали, що їхній батько – український герой”, – додав офіцер. Однак він народився в росії, що може пояснити його ймовірну зраду. На відеозаписі допитів, опублікованому СБУ, він розповів, що отримував від ФСБ росії 3000 доларів щомісяця, а також додатково 1000 доларів на поїздки для виконання їхніх наказів. Як стверджується, більша частина цієї суми виплачувалася йому і його сім’ї під час візитів до Європи”, – йдеться у статті.

Автори з посилання на СБУ підкреслюють, що другий офіцер – полковник Д. – брав участь просто заради грошей і сподівався, що старший за званням Гук допоможе його кар’єрним перспективам.

За словами журналістів, архітектором нової агресивної стратегії ФСБ вважається заступник директора відомства Сергій Корольов – фаворит путіна, який, як повідомляється, має глибокі зв’язки з російською мафією. У досьє на нього, наданому The Times українським ГУР, його називають “вовкодавом путіна”. Його завданням є збір інформації про інших членів російського уряду та усунення потенційних конкурентів. Це загадковий персонаж, який народився в Киргизстані, йому близько 60 років, і він вважає за краще працювати в тіні.
ГУР звинувачує його в організації останнього замаху в якості подарунка Путіну напередодні запланованого святкування 9 травня. В СБУ заявили, що замах був схвалений і координувався особисто директором ФСБ Олександром Бортніковим.

Після викриття полковників-зрадників президент звільнив Сергія Рудя з посади начальника Управління державної охорони України.

Читайте також: Затримали двох полковників УДО: СБУ заявляє про спробу замаху на Зеленського (оновлено)

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *