НАТО ухвалило заяву щодо війни в Україні з обіцянкою захисту від хімічної і біологічної зброї

Керівники держав і урядів 30 країн НАТО оприлюднили заяву за підсумками саміту в Брюсселі в четвер, 24 березня. Вони висловили свою позицію щодо війни Росії проти України.

Лідери закликали президента путіна негайно припинити війну та вивести військові сили з України, а Білорусь – припинити її співучасть. Наголосили: Росія має продемонструвати, що серйозно ставиться до переговорів, негайно запровадивши режим припинення вогню.

Члени НАТО заявляють, що Україна має фундаментальне право на самооборону, тому вони посилили свою підтримку і продовжуватимуть надавати подальшу політичну та практичну підтримку Україні.

“Союзники НАТО також продовжуватимуть допомагати в таких сферах, як кібербезпека та захист від загроз хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного характеру”, – йдеться у заяві.

Лідери окремо відзначили, що будь-яке використання Росією хімічної чи біологічної зброї буде неприйнятним і призведе до тяжких наслідків. Крім того, пообіцяли посилити готовність альянсу до хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз. Подальші рішення будуть ухвалені на саміті в Мадриді.

Лідери наголосили, що для припинення війни проти Росії були введені масштабні санкції та заявили, що країни Альянсу, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати скоординований міжнародний тиск на Росію.

Вони окремо закликали Китай підтримувати міжнародний порядок і утримуватися від підтримки військових зусиль Росії будь-яким способом, а також утримуватися від будь-яких дій, які допомагають Росії обійти санкції.

У відповідь на дії Росії Альянс вирішив створити чотири додаткові багатонаціональні бойові групи в Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”