Найголовніше – пам’ятати: боротьбу за волю не спинити!

Мрідула ГОШ, правозахисниця, політолог, історик-міжнародник, журналіст

Запитання “Українського репортера”: яким, на ваш погляд, є найважливіший підсумок Майдану?

“Майданів було багато. Вже втрете українці це показали світові. Перший Майдан – гранітний, твердий, без вагань – за самостійність України. Другий – за чесні та справедливі вибори, за демократію. А третий вів до масштабного цивілізаційного переосмислення – не просто бути, а ЯК бути, ЯКОЮ державою стати – та, яка обслуговує олігархів і групи корисливих інтересів, чи та, яка стоїть міцно на захисті людини, її прав, свобод, талантів і здібностей.

Цей Майдан ще не оцінений, він проявив найкращі якості ненасильницького руху. Більшість часу Майдан стояв мирно. Лише потім – прояви насилля і кров. Насилля вигідно тим колам, які хотіли зберегти старі системі цінності.

Тому і розхитування продовжується. Майдан ще триває, у в’язницях на чужині страждають і боряться активісти і невинні люди, гинуть герої у окупованому Донбасі. Бачили і бачимо інший бік, три роки тому це був “Беркут”, депутати голосували за “диктаторські” закони 16 січня, а тепер у залі парламенту у процесі голосувань щодня бачимо, хто є хто. Найголовніше – пам’ятати: боротьбу за волю не спинити.”

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.