На Київщині запланували майже три мільярди гривень для тих, хто втратив житло

Позачергова сесія Київської облради затвердила соціальну програму “Нова оселя” для мешканців, які втратили житло в результаті військової агресії московії.

Як йдеться в новинах, на території області пошкоджено 13 292 об’єкти житлового фонду та повністю зруйновано 4 835 об’єктів, житло у яких втратили 11 319 сімей.

Читайте також: Чи є життя після удару авіабомби? Репортаж із Горенки

Згідно з текстом програми, на основі проведеного моніторингу ринку нерухомості Київської області доступно для викупу 2109 квартир орієнтовною площею 117 тис. кв. м.

За результатами виконання програми планується забезпечити житлом орієнтовно 2000 сімей, із них у 2022 році – 1000 сімей, у 2023 році – 1000 сімей.

Для реалізації обласної програми “Нова оселя” необхідно 2 млрд 805 млн грн. При цьому протягом 2022-23 років очікується отримання на цю мету 1 млрд грн з держбюджету, 695 млн грн з обласного бюджету, близько 200 млн грн з інших місцевих бюджетів та 1 млн грн – з інших джерел, повідомляє облрада.

За програмою «Відновлення приватних будинків» планують збудувати 560 нових домівок. Відновлення будівель буде здійснюватись на земельних ділянках власників зруйнованого житла. Площа відновлення складатиме від 70 до 120 кв. м. Будівельні роботи будуть здійснюватись за типовими проєктами.

За програмою «Нова оселя» передбачається викуп готових квартир за рекомендованою ціною. Із забудовниками це питання вже обговорили. Завдяки ініціативі житлом будуть забезпечені дві тисячі сімей. Пріоритетне право на нові оселі надаватимуть таким категоріям: родинам загиблих або поранених внаслідок збройної агресії росії учасників бойових дій; багатодітним сім’ям; особам, які втратили працездатність; особам пенсійного віку, житло яких було знищене.

 

Світлана

Редактор “Українського репортера”