Міноборони витратило близько 27 мільярдів гривень на зброю, яку не поставили

Міністерство оборони України перерахувало на рахунки компаній 27 млрд. грн. за постачання зброї, однак не отримало її вчасно.

Про це пише Центр протидії корупції з посиланням на відповіді Департаменту ресурсного забезпечення Міноборони та власні джерела у відомстві.

Відповідь на запит Центру протидії корупції (ЦПК) та інформація від джерел свідчать: прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони України по закупівлі зброї складає близько 27 млрд грн.

Водночас інформація про конкретні прострочені контракти прихована. Хоча, наприклад, Міноборони США щодня публікує звіти про укладені контракти на закупівлю зброї для своїх військ. Ці звіти можна побачити тут.

Наявність простроченої дебіторської заборгованості означає, що Міноборони перерахувало компаніям гроші, проте товар (тут — зброю) так і не отримало в строк, передбачений контрактами.

Цифра у 27 млрд. грн. — це загальний обсяг простроченої дебіторської заборгованості розміром у 33 млрд. грн., з якої вирахуновано 5, 86 млрд. грн. (заборгованість за речовим забезпеченням) та 1 млрд. грн. — приблизний розмір заборгованості за іншими програмами Міноборони. Такі розрахунки підтверджують джерела ЦПК.

Водночас приблизно за місяць загальна цифра простроченої дебіторської заборгованості в Міноборони ця цифра зменшилася на 3 млрд грн – з 36 до 33 млрд. грн. Тобто постачальники або ж поставили домовлену продукцію, або ж в судовому чи добровільному порядку повернули кошти Міноборони. Чи входили саме збройні контракти у зазначені 3 млрд. грн., не відомо.

При цьому аналітики ЦПК порівняли, що до прикладу фонд «Повернись живим» лише за 400 млн. грн. планує закупити: 300 мінометів 82-мм калібру, 200 крупнокаліберних кулеметів і 100 автоматичних 40-мм гранатометів, що свідчить про масштаби втрат для війська.

За ці кошти також можна було б закупити сотні тисяч дронів на кшталт DJI Mavic 3, якби Міноборони взагалі  їх закуповувало.
Нагадаємо 61,7 % українців вважають, що найбільше шкодять здатності України чинити опір та перемагати росію корупція при закупівлях для потреб армії.

У травні стало відомо, що Міноборони подало позови до суду на спецекспортерів за прострочену дебіторську заборгованість на 8,9 млрд. грн. Однак згодом Мінфін підтвердив – це далеко не вся сума дебіторської заборгованості українського оборонного відомства.

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *